UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Bülent Şahin'in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Müdürümüz Bülent Şahin'in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Büyük milletleri tarih sahnesinde yücelten ve yükselten en önemli vasıflardan biri, milli iradelerine kasteden düşmanlara karşı canları pahasına ve eşi görülmemiş bir cesaretle karşı koyabilmeleridir. 15 Temmuz, yüce Türk milletinin milli iradesine sahip çıkarak dâhili ve harici bütün düşmanlarına karşı gösterdiği destansı mücadelenin simgeleşmiş tarihidir.

Türk milleti, dört yıl önce varlığına, birliğine, bağımsızlığına ve iradesine kasteden düşmanlara karşı koyarak demokrasiye, hukuka olan inanç ve bağlılığının en büyük sınavlarından birini başarıyla vermiş ve tarihi bir zafer elde etmiştir. Tarih boyunca vatanını ve millet olma iradesini hiçbir zaman çiğnetmeyen aziz milletimiz, 15 Temmuz'da da sadece bir darbe girişimini önlemekle kalmamış, gelecekte de bu tür hain girişimlerde bulunmanın karanlık planlarını yapanların cesaretlerini sonsuza kadar yok etmiş ve bu tür emelleri olanların akıbetlerinin ne olacağını tüm dünyaya göstermiştir.

15 Temmuz, tarihimizin en önemli kırılma noktalarından biridir. 15 Temmuz gecesi yaşananlar bize göstermiştir ki Türk milletinin güçlükler karşısındaki birlik ve beraberlik kabiliyeti; vatan sevgisine, demokrasiye, bağımsızlığa olan bağlılığı asla sınanmamalıdır. Aziz milletimiz tıpkı Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nın bütün merhalelerinde olduğu gibi, Türk'ün iradesini boyunduruk altına almaya çalışanlara karşı her zaman dimdik ve tek yürek hâlinde bir araya gelerek karşı koyacaktır. Bugün huzurlu evlerimizde güven içinde yaşadığımız vatanımız, bu bilincin ortaya koyduğu millet olma iradesinin neticesinde sapasağlam ve güvenle ayaktadır, ayakta olmaya da devam edecektir.

Millet olma, bağımsızlık ve demokrasi bilinci, bir milleti bütün ihanetler karşısında muzaffer kılacak yegâne inançtır. Bu nedenledir ki 15 Temmuz gecesi yaşananlar ve Türk milletinin gösterdiği eşi benzeri görülmemiş kahramanlık örneği, gelecek nesillere aktarılıp 15 Temmuz ruhu her zaman diri tutularak yaşatılmalıdır. Milletler bu tür acı hadiselerden çıkardıkları derslerle diri kalıp geleceği şekillendirir. Bir millet olarak geleceği şekillendirmek, milletin bütün fertlerinin omzunda taşıması gereken mühim sorumluluklardandır.

Bağımsızlık, hürriyet ve demokrasi bir milletin varlığının, birliğinin teminatıdır. Demokrasiye olan inancına ve milli iradesine, birliğine ve bağımsızlığına sahip çıkan milletler karşılaştıkları her türlü zorluğun üstesinden özgür iradelerini kullanarak gelmeyi başarırlar. 15 Temmuz, millet olarak ulusal bilincimizi ve irademizi bir kez daha bütün dünyaya gösterdiğimiz tarihî dönüm noktalarımızdan biridir. Türk milleti, 15 Temmuz'da kaderine sahip çıkmış, hainlere dersini vermiş, iradesini çalmak isteyenlere meydan okuyarak "Ben buradayım!" deyip hainlere haddini bildirmiş böylelikle yeniden ve yeni bir başlangıcın işaret fişeğini ateşlemiştir.

Bugün, 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü'nde yüce Türk milletini demokrasiye, bağımsızlığa ve millî iradeye sahip çıkma noktasında böylesine kararlı ve azimli görmek en büyük mutluluğumuzdur. Bu vesileyle aziz milletimizin her zaman birlik ve beraberlik içinde olmasını arzu ediyor, 15 Temmuz'da yaşanan acılarla bir daha yüz yüze gelmemeyi temenni ediyoruz.

Millî iradesini, demokrasiye olan bağlılığını ve ulusal bilincini sonsuza kadar muhafaza etme kararlılığını bir kez daha kanıtlayan yüce milletimizi 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü'nde saygıyla selamlıyorum. Hain darbe girişimine karşı koyarken canını feda eden şehitlerimize ve bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize ve meydanları doldurup demokrasimize ve hürriyetimize sahip çıkarak bir destan yazan aziz milletimize şükranlarımı sunuyor,  sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum.

 

Bülent ŞAHİN

İl Milli Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.