UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mustafa Kemal Atatürk´ün Ebediyete İntikalinin 79. Yılı Dolayısıyla Anma Programı Düzenlendi.

Mustafa Kemal Atatürk´ün Ebediyete İntikalinin 79. Yılı Dolayısıyla Anma Programı Düzenlendi.

 

     Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün ebediyete intikalinin 79. yılı dolayısıyla  tören düzenlendi.

     15 Temmuz Şehitler Meydanı´ndaki törene Uşak Valimizi Salim Demir, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Cumhuriyet Başsavcısı V. Sinan Ok, Adalet Komisyonu Başkanı Ulaş Buran, Uşak Üniversitesi Rektör V.  Prof. Dr. Sayın Dalkıran, Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Yalçın Baysal, İl Milli Eğitim Müdürümüz Bülent Şahin, siyasi parti temsilcileri, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

    Atatürk Anıtı´na çelenk sunumunun ardından Atatürk´ün hayata gözlerini yumduğu saat 09.05´te sirenlerin çalmasıyla saygı duruşunda bulunuldu.

       Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından göndere çekilen bayrak yarıya indirildi.

     İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Atatürk Kültür Merkezi´nde düzenlenen anma programına Valimiz Salim Demir, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Cumhuriyet Başsavcısı V. Sinan Ok, Adalet Komisyonu Başkanı Ulaş Buran, Uşak Üniversitesi Rektör V.  Prof. Dr. Sayın Dalkıran, Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Yalçın Baysal, İl Milli Eğitim Müdürümüz Bülent Şahin, siyasi parti temsilcileri, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

     Programda Orhan Dengiz Lisesi Öğretmeni Ayhan Ürkündağ, Mustafa Kemal Atatürk´ün üstün meziyetleri, başarıları ve liderlik vasıfları hakkında bir konuşma yaptı. 

   Konuşmanın ardından Orhan Dengiz Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan Atatürk Orotoryosu sahnelendi. Büyük beğeni alan Atatürk orotoryosu Valimiz Salim Demir, protokol üyeleri ve  izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı. 

     Valimiz Salim Demir, anma programının ardından Besim Atalay Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin açmış olduğu ‘Atatürk’ konulu resim ve fotoğraf sergisini gezdi.
 
     Valimiz Salim Demir burada yaptığı açıklamada : ” Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79ncu yıldönümü  dolayısıyla düzenlediğimiz anma programının ardından şimdi de Besim Atalay Güzel Sanatlar lisesi öğrencilerinin hazırladığı fotoğraf ve resim sergisini açmış bulunuyoruz. Tüm Uşak halkını bu güzel sergimizi  ziyaret etmeye davet ediyorum. 

     Bizler, 79 yıldır  Türk Milletine emanet edilen Türkiye Cumhuriyetini geliştirmeye Atatürk´ün çizgisinde devam edeceğiz. Bizlerin, gençlerden, Türkiye Cumhuriyeti´ni daha da gelişerek devamını sağlamalarını istemek, biz büyükler olarak gençlere vereceğimiz en büyük öğüt ve nasihattir. Ülkemizin daha da yükselmesi için gençlerimizin ve yetişkinlerimizin Atatürk´ün yolunda çok çalışmaya ihtiyacı olduğunu vurgulamak istiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti mutlaka bugünden sonra da bu gelişme çizgisini devam ettirecektir. Daha önce de bir çok kez ifade ettiğim gibi  ülke olarak hızla ilerlemememiz ve muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmamız için; Türkiye Cumhuriyeti´nin 2023, 2053, 2071 hedeflerine ulaşması için ‘Bana ne görev düşüyor’ diyen insanların sayısını hızla artırmamız gerekiyor. Bu anlamda devletin ve milletin bütün fertlerinin yapmakla yükümlü olduğu çeşitli görevleri var.  Bu görevleri eğitim aşamasında gençlerimize çocuklarımıza aşılamamız ve çalışma hayatındaki insanlarımıza bu görevleri her an hatırlatmamız gerekir. 

     Kısacası, insanlarımızın, çalışanlarımızın,  tüm Uşaklıların, tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkemizin daha da gelişmesi ve kalkınması için görevleri olduğunu bilmeleri ve daha çok çalışmaları gerektiğini ifade etmek istiyorum." dedi.

11-11-201711-11-201711-11-201711-11-201711-11-201711-11-201711-11-201711-11-201711-11-201711-11-201711-11-201711-11-2017

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.