UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler Uşak'ta en güzel ilkbahar fotoğrafını yakalamak için yarıştı

Öğrenciler Uşak'ta en güzel ilkbahar fotoğrafını yakalamak için yarıştı

İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Uşak'ta İlkbahar Fotoğraf Yarışması"nda dereceye giren eserler belli oldu.  Atatürk Kültür Merkezinde yapılan ödül töreni ve sergi açılışı İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL ve kalabalık bir davetli topluluğunun katılımıyla gerçekleştirildi.

Fotoğraf yarışması ödül töreni İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL'in açılış konuşmasıyla başladı. Uşak'ta doğal güzelliklerimizi keşfetmek ve fotoğraf sanatının büyüleyici dünyasında yolculuk etmek için düzenlenen yarışmanın güzel bir fırsat olduğunu belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL, Uşak'ın fotoğraf sanatıyla ilgilenenler için zengin bir hazine olduğunu ifade etti. 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL, konuşmasına söyle devam etti: "Bu yarışma, siz değerli öğrencilerimizin bu benzersiz zaman diliminde objektiflerinizi doğaya çevirerek Uşak'ın ilkbaharını en güzel şekilde yakalamanızı amaçladı. Fotoğraf çekmek, sadece bir görüntüyü kaydetmek değil, aynı zamanda anıları ve duyguları dondurmak demektir. Bu yarışmanın, sadece fotoğraf makinesiyle değil, aynı zamanda içsel bir keşif yolculuğuyla da dolu olduğunu düşünüyorum. Doğanın sessiz dilini dinleyerek, her çiçeğin, her yaprağın ve her manzaranın ardındaki hikâyeleri keşfetmek, gerçek bir sanatçının arayışı olduğunu düşünüyorum."

Fotoğraf sanatıyla ilgilenmenin kişisel gelişim için önemli katkılar sağladığını da ifade eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL, yarışma vesilesiyle öğrencilerin sadece Uşak'ın doğal güzelliklerini keşfetmekle kalmadıklarını aynı zamanda teknolojinin sınırlarını aşarak ekrandan uzaklaştıklarını, doğayı ve kendilerine ait yeteneklerin farkına varmalarını sağladıklarını belirtti.

Yarışmaya katılan tüm öğrencileri tebrik eden, dereceye giren eserlerin sahiplerine de ödül ve hediyelerini takdim eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL konuşmasını şöyle tamamladı: "Katılımınız ve emeğiniz, bu etkinliğin başarısında büyük rol oynadı. Ödül kazananları kutluyorum ve tüm katılımcılara da teşekkür ediyorum. Geleceğimizin umut ışıkları olan siz gençler, sanatın ve doğanın değerini en iyi şekilde kavrayarak bu değerleri gelecek nesillere aktarma sorumluluğunu taşıyorsunuz. Hepinize teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum."

İl genelinde 388 eserin katıldığı yarışmada eserler, bağımsız bir jüri tarafından değerlendirilmiş, 7 eser ödüle layık görülmüş, 39 eser de sergilenmeye değer bulunmuştur.

"Uşak'ta ilkbahar Fotoğraf Yarışması"nda dereceye giren öğrencilerimiz:

Ortaokullar kategorisi 

Eşme Sıtkı Çetin Ortaokulu Öğrencisi - Berra Sultan DURSUN (Birinci)

Banaz Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencisi - Elif Deniz SARIOĞLU (İkinci)

Alper Günbayram Ortaokulu Öğrencisi - Çınar UĞUZ (Üçüncü)

Lise Kategorisi 

Uşak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi - Şerif ULAŞ (Birinci)

Şehit Adem Çiftçi Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğrencisi - Aslı AKINCI (İkinci)

Eşme Şehit Mustafa Eğerci İmam Hatip Lisesi Öğrencisi - Ayşe Muhammed TISRAVİ (Üçüncü)

Eşme Galip Çetin Ortaokulu Öğrencisi - Zafer BAŞAR (Jüri Özel Ödülü)

15-05-202415-05-202415-05-202415-05-202415-05-202415-05-202415-05-202415-05-202415-05-2024

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.