UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilere yaz dönemi müjdesi: "Telafide Ben de Varım" programı 5 Temmuz 2021'de başlıyor

Öğrencilere yaz dönemi müjdesi:

Covid-19 salgını sürecinde gerçekleştirilen seyreltilmiş, uzaktan eğitim faaliyetlerinin sona erdiği yaz tatili döneminde öğrencilerin fiziksel, sosyal-duygusal ve akademik gelişimlerini bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif eğitim faaliyetleri ile desteklemek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından "Telafide Ben de Varım" Programı hazırlandı.

Uşak'taki tüm öğrencilerin faydalanabileceği etkinliklerle ilgili bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin "Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak, okullar arasındaki başarı ve imkan farklılıklarını azaltmak amacıyla hazırlanan 'Telafide Ben de Varım' programı kapsamında; okul öncesi eğitim, ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim okullarımızda öğrenim gören çocuklarımız için 5 Temmuz - 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında okul, ilçe ve il genelinde bilimsel, sosyal, kültürel, sportif eğitim faaliyetleri ile etkinlikler planlandı. İnternet üzerinde, https://telafidebendevarim.meb.gov.tr adresinde yer alan program kapsamında, Valiliklerce oluşturulacak Kurul koordinasyonunda gerekli planlamaların yapılıp öğrencilerimizin etkin ve verimli bir yaz dönemi geçirmelerinin sağlanması hedefleniyor."  dedi.

İl Müdürü Bülent Şahin, programla ilgili başvuru ve planlama iş ve işlemlerinin 21 Haziran 2021 tarihinde, etkinliklerin ise 5 Temmuz 2021 tarihinde başlayacağını ifade etti.

Eğitim faaliyeti temel esasları:

Öğrencilere ilgi alanları doğrultusunda beceriler kazandırmak, yeteneklerini sergilemesine imkân vermek, özgüven ve sorumluluk duygusu geliştirmek; evrensel, millî, manevi ve kültürel değerleri yaşatmak, yaygınlaştırmak ve bu değerlerin yeni nesillere aktarımını sağlamak, öğrencilerde gönüllülük bilincini özendirmek, doğa ve çevre bilinci gibi konularda farkındalık oluşturmak amacıyla fiziksel, sosyal duygusal ve akademik gelişim alanlarında eğitim faaliyetleri yapılacak.

Öğretmen ve okul yöneticilerinin sürekli mesleki ve bireysel gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif eğitim faaliyetleri yapılacak.

Velilere ilgi alanlarına yönelik beceriler kazandırmak, çocukları ile etkili ve verimli zaman geçirmelerini sağlamak, okul aile etkileşimini ve iletişimini artırmak, çocukların bilişsel, sosyal duygusal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla hayat boyu öğrenme ilkesi doğrultusunda bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif eğitim faaliyetleri yapılacak.

"Telafiye kimler geliyor? Nasıl oluyor? Yaz tatilinde neler olacak?

Kimlerin hangi etkinliklere katılabileceği telafidebendevarim.meb.gov.tr adresinden öğrenilebilir 'Telafide Ben de Varım' programı 5 Temmuz'da başlayıp 31 Ağustos'a kadar sürecek ve okullar yaz boyu açık olacak.

Öğrencilerimiz, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve belediyelere bağlı tesis ve merkezlerden yararlanabilecekler.

Nerelerde ne var hangi tür etkinlikler olacak?

Öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik örnek eğitim faaliyetleri, içerik ve materyallerine telafidebendevarim.meb.gov.tr adresinden erişim sağlanabilecek, etkinliğe katılmak isteyen veliler, bulundukları yerlerde il/ilçe milli eğitim müdürlükleri ve okul müdürlüklerine başvuru yapabilecekler.

Tüm faaliyetler, HES kodu sorgulaması yapılarak, Covid-19 salgını koruma tedbirleri doğrultusunda gerekli önlemler alınarak yürütülecek.

Etkinlikleri nereden takip edeceksiniz, veli izin belgesini nasıl alacaksınız?

Etkinlikler hakkında ayrıntılı bilgileri https://telafidebendevarim.meb.gov.tr adresinden öğrenebilecek, etkinliklere katılabilmek için gerekli olan "Veli İzin Belgesine" de yine bu siteden ulaşabileceksiniz.

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.