UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimiz TÜBİTAK Araştırma Projesi Final Yarışması'nda Türkiye üçüncüsü oldu

Öğrencilerimiz TÜBİTAK Araştırma Projesi Final Yarışması'nda Türkiye üçüncüsü oldu

TÜBİTAK 55. Lise Öğrencileri ve 18. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projesi Finali Ödül Töreni Ankara ATO Congresium'da Millî Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Sayın Yusuf TEKİN'in katılımlarıyla gerçekleştirildi.

TÜBİTAK 55. Lise Öğrencileri Proje Yarışması'nda Turhan Akçay Bilim ve Sanat Merkezinden öğretmenimiz Caner YÜCE danışmanlığında; öğrencilerimiz Şeyma BİLGİLİ, Nisa GÜRAKAN ve Emine Nisa YÜKSEL psikoloji alanındaki projeleriyle Ankara'da yapılan Türkiye Finali'nde Türkiye 3'üncüsü oldu.

TÜBİTAK 18. Ortaokul Öğrencileri Proje Yarışması'nda ise Turhan Akçay Bilim ve Sanat Merkezinden öğretmenimiz Mürşide KARADURMUŞ danışmanlığında; öğrencilerimiz Aysima YÖRÜK, Büşra KARA ve Saide Afra UŞAK, tarih alanındaki projeleriyle Türkiye Finali'nde Türkiye 3'üncüsü oldu.

Millî Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Sayın Yusuf TEKİN'in lise ve ortaokul öğrencileri araştırma projeleri yarışmaları ödül töreninde bir konuşma yaparak Türkiye'deki 20 milyon genci temsil eden ve yarışmada finale kalan 808 öğrenciyi tebrik etti.

Törende yapılan konuşmalarının ardından; biyoloji, teknoloji tasarım, matematik, değerler eğitimi, fizik, coğrafya, psikoloji, tarih, Türkçe, yazılım, sosyoloji ve kimya alanında dereceye giren öğrenciler, ödüllerini Millî Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Yusuf TEKİN ile törene katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mehmet Fatih KACIR ve TÜBİTAK Başkanı Sayın Prof. Dr. Hasan MANDAL'dan aldı.

30-05-202430-05-202430-05-202430-05-2024

 

 

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.