UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Sütü Programı Aybey İlkokulu´nda Düzenlenen Törenle Başlatıldı

Okul Sütü Programı Aybey İlkokulu´nda Düzenlenen Törenle Başlatıldı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Milli Eğitim ve Sağlık bakanlıklarının işbirliğiyle yürütülen "Okul Sütü Programı"nda yeni eğitim öğretim yılı uygulaması, Aybey İlkokulunda düzenlenen törenle başlatıldı.

Süt dağıtımı projesinin gelecek nesillere düzenli olarak süt tüketme alışkanlığının kazandırılması amacıyla başlatıldığını belirten Vali Seddar Yavuz, “Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından başlatılan süt dağıtımı programı kapsamında Uşak’ta haftanın üç günü 22.033 öğrenciye toplam 1.057.584 adet süt dağıtımı yapılacak. Bu kampanya okullarımızda öğrencilerimizin süt tüketimi konusunda alışkanlık kazanmalarını sağlamak amacıyla yapılmaktadır. Çocuklarımızın okullarımızdan en iyi şekilde eğitim almalarını sağlamak kadar iyi bir beslenme alışkanlığı kazanmalarını da istiyoruz. Özellikle çocukların gelişimi için temel besin kaynağı olan sütün hayat boyu tüketilmesi sağlık açısından da büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle projenin önemi büyüktür. Bu proje kapsamında ilimizdeki tüm okullarda haftada üç gün süt dağıtımı yapılacak” dedi.

 

Konuşmanın ardından Vali Seddar Yavuz öğrencilere süt dağıtımı yaptı. 

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.