UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaokul öğrencileri "Paylaşımla Büyüyen Sanat" Sergisi'nde eserlerini sergiledi

Ortaokul öğrencileri

İlimiz ortaokulu öğrencilerinin birlikte hazırladıkları sanat sergisi, Alper Günbayram Ortaokulu salonunda törenle açıldı. Alper Günbayram Ortaokulu ve Hasan Hilmi Ortaokulu öğrencilerinin ortaklaşa hazırladıkları ve "Paylaşımla Büyüyen Sanat" adlı sergi açılışı; İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Hacı Tevfik ÖZDEMİR, şube müdürleri, öğretmen, öğrenci ve davetliler tarafından gerçekleştirildi. 

Ebru sanatının zarafetini modern çizgilerle harmanlayan, geleneksel Türk sanatlarımızın modern yorumlarla buluştuğu ve atık malzemelerin sanata dönüştüğü serginin açılışında bir konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL, sözlerine "Paylaşımla Büyüyen Sanat" Sergisi'nde bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek başladı. 

Geleneksel Türk sanatlarımızın modern yorumlarla buluştuğu, atık malzemelerin sanata dönüştüğünü ve en önemlisinin de paylaşımın gücünün sanatla birleştiğine tanıklık ettiğini vurgulayan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL, "Bugün ortaokul düzeyindeki öğrencilerimizin hazırladıkları eşsiz bir sergiyi birlikte açtık. Alper Günbayram Ortaokulu ve Hasan Hilmi Ortaokulu öğrencilerimizin ortaya koyduğu bu eserler, sadece görsel bir şölen sunmakla kalmıyor, aynı zamanda bizlere önemli mesajlar da veriyor. Ebru sanatının zarafetini modern çizgilerle harmanlayan, atık malzemeleri sanata dönüştürerek çevre bilincini öne çıkaran bu çalışmalar; gençlerimizin sanata bakış açılarının, yaratıcılığının ve duyarlılıklarının bir göstergesi. İZGE Projesi kapsamında gerçekleştirilen bu sergi, okullarımız arasındaki iş birliğinin ve öğrencilerimizin birlikte üretme becerilerinin ne kadar değerli olduğunu bir kez daha kanıtlıyor." dedi. 

Öğrencilerimizin sadece akademik başarılarını değil, aynı zamanda sosyal becerilerini, yaratıcılıklarını ve paylaşma kültürünü de geliştirmelerine katkı sağladığını belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL, konuşmasını şöyle tamamladı: "Bu anlamlı sergide emeği geçen başta değerli öğretmenlerimiz olmak üzere, tüm öğrencilerimizi ve okul yöneticilerimizi yürekten kutluyorum. Sanatın birleştirici gücüne olan inancımızla, bu tür etkinliklerin artarak devam etmesini diliyorum."

Yapılan konuşmaların ardından açılışı yapılan "Paylaşımla Büyüyen Sanat" Sergisi davetliler tarafından gezildi. İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL, sergide eseri bulunan öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

04-06-202404-06-202404-06-202404-06-202404-06-202404-06-202404-06-202404-06-202404-06-202404-06-2024

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.