UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim Öğrencilerinin katıldığı "İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy" temalı resim yarışması sonuçlandı

Özel Eğitim Öğrencilerinin katıldığı

Ülkemizin milli marşı olan İstiklal Marşı'nın Kabulünün 100. Yılında, öğrencilerimizin milletimiz tarafından verilen bağımsızlık mücadelesini daha iyi anlamaları ve Milli Şairimizi daha iyi tanımaları amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve ilimizde de gerçekleştirilen "İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy" temalı resim yarışması sonuçlandı.

 

Öğrencilerin yalnız bir eserle katılabildiği, yarışmaya gönderilecek resimlerin özgün ve daha önce yayınlanmamış olması gibi şartların arandığı yarışmada, il müdürlüğü bünyesinde oluşturulan jüri eserleri, kompozisyon, renklendirme, özgünlük, temizlik ve düzen gibi kriterler açısından değerlendirdi.

 

Buna göre yarışmaya katılan eserler arasında yapılan değerlendirmede; Vala Gedik Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencilerinden Mert Furkan Sağlam birinci, Kenan Karanfil ikinci, Emir Can Ersan da üçüncü oldu.

 

Dereceye giren eserlerin sahibi öğrencilerle birlikte öğretmen ve okul yöneticilerini kabul eden İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin "Vatanını, milletini, bayrağını seven ve koruyan nesillerin yetişmesine katkı sağlanmasının da amaçlandığı bu yarışmamızı özel gereksinimli öğrencilerimizin eğitim gördüğü özel eğitim okullarında gerçekleştirdik. Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan eser değerlendirme jürimiz Vala Gedik Özel Meslek Okulundan üç eseri ödüle layık gördüler. Dereceye girmek kadar, çok sayıda çalışmanın gönderildiği yarışmaya katılmış olmak da bizim için kıymetli. İstiklal Marşımızı ve Milli Şairimizi daha iyi tanımaları açısından ayrıca bir önemi olan bu yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, sanata ilgili ve yetenekli öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyorum." dedi.

 

Konuşmanın ardından dereceye giren öğrencilere hediyelerini takdim eden İl Müdürü Bülent Şahin öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekildi.

 

Dereceye giren eserlerin Millî Eğitim Bakanlığı merkez binasında sergileneceği ve illerinde birinci seçilen eserlerden bir katalog hazırlanacağı bildirildi.

 

05-04-202105-04-202105-04-202105-04-202105-04-202105-04-202105-04-2021

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.