UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehber Öğretmenlerin Katılımıyla Bağımlılıkla Mücadele Semineri Gerçekleştirildi

Rehber Öğretmenlerin Katılımıyla Bağımlılıkla Mücadele Semineri Gerçekleştirildi

EGE ÜNİVERSİTESİ Bağımlılıkla Mücadele Merkezi (EGEBAM) doktorlarından Doç Dr. ZEKİ YÜNCÜ 18.02.2015 tarihinde Atatürk kültür merkezinde 2 no lu salonda uşak merkez ve ilçelerde görev yapan ortaokul ve lise rehber öğretmenlere madde kullanımı ve bağımlılıkla mücadele konuların da bilgi verdi.

 

Gelişen teknolojiyle birlikte ülkeler arası etkileşimin artmasıyla, ülkemizdeki madde kullanımında bu etkileşimle birlikte dünya ortalamasının altında olmasına rağmen her yıl bir önceki oranlara göre yükselme göstermektedir. Bu artan oranları kontrol etmek adına önleme çalışmalarının önemi çok büyüktür. Özellikle aileler çocuklarının kişiliklerine zarar vermeden çocuklarını tanımalı, takip etmeli nerde kiminle vakit geçirdiği konusunda bilgi sahibi olmalıdır. Ailede sağlıklı iletişim ve paylaşımın yapılması sevgi ve saygı ortamının oluşturulması risk faktörlerini azaltacaktır. Seminerde diğer bağımlılık yapan maddelerin yanında sigara zararsız gibi görünse de içen insanlara verdiği zarar ve yaptığı bağımlılığın diğer maddelerden farkı olmadığı vurgulandı. Risk faktörü taşıyan öğrenci ve tüm gençlerimizin bağımlılık yapan maddelerden uzak tutmak bu maddeleri tanımaları na ve oluşan bağımlılıkla beraber karşılaşacakları sağlık problemleri konusunda rehber öğretmenlerimizin veliye ve öğrenciye yönelik yapacakları çalışmalar değerlendirildi. 

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.