UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SADÂ Kültür, Sanat ve Edebiyat Programı kapanış etkinlikleri büyük ilgi gördü

SADÂ Kültür, Sanat ve Edebiyat Programı kapanış etkinlikleri büyük ilgi gördü

Uşak Tüprag Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde gerçekleştirilen "SADÂ Kültür, Sanat ve Edebiyat Programı" kapanış etkinlikleri büyük bir ilgiyle izlendi. Proje kapsamında hazırlanan "Millî, Manevi Değerlerine Bağlı Gençlik" adlı proje, okul öğrencileri tarafından sunuldu.

Etkinliğe İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL, şube müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından proje sunumu, Kur'ân-ı Kerîm tilaveti ve mehter gösterisi gerçekleştirildi. Programa katılanlar ney ve ilahi dinletisini de ilgiyle takip etti.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL program ve Tüprag Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından gerçekleştirilen sunum ile ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

"SADÂ Kültür, Sanat ve Edebiyat Programı" ile imam hatip okullarımızda eğitim ve öğretimin projelerle iyileştirilmesi, kültür sanat ve edebiyat alanlarında okullarımızın kapasitesinin geliştirilerek eğitim ve sanatsal üretim kalitesinin arttırılması hedeflenmektedir. Bu program ve hayata geçirilen projelerle 21. yüzyıl becerileriyle donanmış, bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültür ve sanata meraklı, duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmek, kültür ve sanat dünyamıza katkı sunmuş önemli isimleri ve eserlerini tanıtmak ve öğrencilerimizin bu alanda eser ve ürün ortaya koymalarına katkı sağlamak amaçlanmaktadır. Uşak Tüprag Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan ve sunumu yapılan müzik temalı, "Millî, Manevi Değerlerine Bağlı Gençlik" adlı proje sunumunu ilgiyle izledik. Etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum."

Uşak Tüprag Anadolu İmam Hatip Lisesinin hazırladığı programı, "Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı" kapsamında Malatya Sadreddin Konevi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden şehrimizi ziyarete gelen öğrenci ve öğretmenler de izledi.

14-05-202414-05-202414-05-202414-05-202414-05-202414-05-202414-05-202414-05-202414-05-2024

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.