UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Sağlıklı Gelecek, Bisikletle Gelecek" projesi kapsamında öğrencilerimize bisiklet ve koruyucu ekipman malzemesi dağıtımı yapıldı.İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Halil YÜCEL, "Bisiklet kültürünü yaygınlaştırarak obezite ile mücadele edecek, ekolojik dengeyi koruyacağız"

Uşak Belediyesi ile Uşak İl Millî Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan "Sağlıklı Gelecek, Bisikletle Gelecek" projesi kapsamında 19 öğrenciye daha bisikletleri teslim edildi. 

Uşak Mehmet Akif İnan İmam Hatip Ortaokulunda gerçekleştirilen bisiklet teslim törenine, Belediye Başkanı Sayın Mehmet ÇAKIN, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL ile birlikte belediye ve okul yöneticileri, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı. 

Yeni nesillere bisiklete binme alışkanlığı kazandırmak üzere imzalanan protokol kapsamında bisiklet dağıtımının devam ettiğini, ekolojik dengeyi korumanın yanında verilen bisikletlerle ülke ve aile ekonomisine katkı sağlamanın amaçladığını belirten İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Halil YÜCEL konuşmasına şöyle devam etti:

"Bu proje ile öğrencilerimizin okullarına bisikletle gitmelerini özendirmek üzere onları bisiklet sahibi yaparak destekliyoruz.  Neredeyse tüm dünyanın yetersiz fiziksel aktivite nedeniyle obezite ile mücadele ettiği günümüzde, bisiklet sizlere çok iyi gelecek, hem spor yaparak sağlıklı bir bünyeye sahip olacaksınız hem de ulaşım sorununa çok pratik ve ekonomik bir çözüm geliştirmiş olacaksınız. Çocuklarımızın sağlıklı bir yaşam sürdürmelerini sağlamak üzere atılan bu adımların çok kıymetli olduğunu belirtmek istiyorum. Diğer ulaşım araçları yerine ne kadar çok bisiklete binmeyi veya yürümeyi tercih edersek karbon ayak izi ve sera gazı emisyonunu azaltmayı, tertemiz bir geleceğe doğru ilerlemeyi başarmış olacağız."

İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Halil YÜCEL konuşmasının sonunda "Sağlıklı Gelecek, Bisikletle Gelecek" projesinin ortağı Uşak Belediyesine ve Belediye Başkanımız Sayın Mehmet ÇAKIN'a katkılarından dolayı teşekkür etti.

Belediye Başkanı Sayın Mehmet ÇAKIN'ın yaptığı konuşmanın ardından; Valiliğimiz himayelerinde Uşak Belediyesi ve Uşak İl Millî Eğitim Müdürlüğünce yürütülen protokol kapsamında, tespit edilen 19 öğrenciye bisiklet ve ekipmanları teslim edildi.

 

01-03-2024 
01-03-202401-03-202401-03-202401-03-2024   

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.