UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması" ödül töreni Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğünde yapıldıUşak'ta ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik, görsel ve edebi alanda düzenlenen "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yarışması il birincileri yapılan törenle ödüllerini aldı.

Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti işbirliğinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli yetişmeleri yarışması düzenlendi.

Sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen  "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi" kapsamında kentte ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik, görsel ve edebi alanda düzenlenen yarışma sonucunda il birincileri belirlendi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, Milli Eğitim Şube Müdürü Sinan Yıldız, Yeşilay Uşak Şube Başkanı Feyza Güler, okul müdürleri, yarışmada birinci olan öğrenciler ve veliler katıldı.

Yarışmada birinci olan öğrencileri tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin ve Yeşilay Uşak Şube Başkanı Feyza Güler, edebi alanda birinci olan merkez Mehmetçik İlkokulu öğrencisi Elif Sağlam, Bedriye ve Kadir Uysal Ortaokulu öğrencisi Gülsu Genç ve Şehit Abdülkadir Kılavuz Anadolu Lisesi öğrencisi Duygu Meder'e Görsel alanda ise birinci olan Gazi Mustafa Kemal İlkokulu öğrencisi Nisa Ay, Uşak Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Arda Gün ve Besim Atalay Güzel Sanatlar Lisesi Ebrar Çoban'a ödüllerini verdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin ve Yeşilay Uşak Şube Başkanı Feyza Güler tarafından öğrencilere belge ve hediyelerinin verilmesinin ardından tören sona erdi.

09-07-202109-07-202109-07-202109-07-202109-07-202109-07-202109-07-202109-07-2021

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.