UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sene Başı Okul Müdürleri Toplantısı Gerçekleştirildi

Sene Başı Okul Müdürleri Toplantısı Gerçekleştirildi

Milyonlarca öğrencinin ders başı yaptığı 2016-2017 eğitim öğretim döneminde eğitim kalitesinin daha da iyileştirilmesi amacıyla Uşak Valiliği tarafından yürütülen çalışmalar devam ediyor.

Bu çerçevede Vali Ahmet Okur başkanlığında “Okullarda hijyen ve güvenlik düzeyinin yükseltilmesi” gündemiyle gerçekleştirilen toplantıya, Vali Okur ile birlikte Milletvekili Dr. Alim Tunç, Garnizon Komutanı J. Albay Nedim Selbisu, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Vali Yardımcısı Aydın Abak, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, ilçe kaymakamları, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, ilgili daire müdürleri ve merkez okul müdürleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin Uşak ilinde eğitim hakkında verdiği bilgiler ve toplantı gündemini oluşturan “Okullarda hijyen ve güvenlik düzeyinin yükseltilmesi” konusunda yaptığı açılış konuşmasında Uşak ilinde eğitimin fiziki ortam, güvenlik, hijyen ve eğitim kadrosu açısından oldukça yüksek bir düzeyde olduğunu belirtti.

Açılış konuşmasının ardından Vali Ahmet Okur katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada “Yeni eğitim ve öğretim döneminin hayırlı olmasını diliyorum. Eğitim hayat boyu devam eder, ülkelerin gelecekleri de okulların sıralarında yazılır. Siz yeni nesillere neyi yüklerseniz onu alır taşır, ülke sevdasını, millet sevgisini, toplumun huzuru, lider ve müreffeh bir Türkiye için çok çalışmayı, düşünmeyi, araştırmayı benimsetebilirseniz sırtınız yere gelmez. Uşak ilimiz sanayi, tarım ve hayvancılıkta olduğu gibi eğitim alanında da üstünlükleri olan bir ildir. İşte bu avantajı korumak Uşak ilimizde uygulanan UBAP ve Yenilikçi Lider Öğretmenler adındaki iki projemiz her geçen dönem daha da geniş bir alanda uygulanmaya devam ediyor. Bunun sonuçlarını inşallah en kısa sürede görecek, eğitimi hain düşüncelerine alet edenlerin bu yönde bulandırdıkları eğitim membaını yeniden öğrencilerimize, devletimizin güvencesinde ve en iyi kalitede sunmaya devam edeceğiz. Arzu ediyoruz ki bu iki proje ile Uşak eğitim alanında uygulanan projelerle Türkiye’de örnek bir il olsun. Bu iki proje bizim çeşitli düzeylerde büyükşehirde ve bazı ilçelerde uyguladığımız sonuçları itibariyle özlenen bir öğrenci profilini ortaya çıkaran çalışmalar. Bunlar güzel sonuçlar alınmış, denenmiş güzel çalışmalar olmakla birlikte değişmez projeler değil, biz şunu arzu ediyoruz: Öğretmenlerimiz, idarecilerimiz, öğrencilerimiz ve aileleriyle birlikte olsunlar, daha iyi projeler geliştirsinler. Tüm okullarımız, herkesin kendi çocuğunu severek, isteyerek ve iyi sonuçlar elde edebilme noktasında şüphe duymayacağı, gönül rahatlığıyla çocuklarını teslim edebileceği eğitim kurumları olsun istiyoruz. Eğitimde güzel bir yarış olsun istiyoruz. Bu yarış ülkemizin kalkınma ve gelişmesine hizmet edecektir, eminim” dedi.

Vali Ahmet Okur eğitimde çıtayı daha da yükseltmenin sadece yüksek sınav notları almakla değil, evlatlarımızın, milli, dini, kültürel ve insani değerlerle mücehhez olmasıyla mümkün olacağını ifade ettiği konuşmasına şöyle devam etti: “15 Temmuz darbe girişimi çok eğitimli, çok bilgili, çok tecrübeli bununla birlikte vatan ve millet sevgisinden yoksun beyinlerini kullanmaktan aciz uzaktan kumandalı hain bir güruh tarafından gerçekleştirilmiştir. İşte bu yüzden insan hayatında ve milletlerin geleceğinde eğitim son derece önemli bir süreç. Aziz milletimiz bir daha böyle acılar yaşamasın diye var gücümüzle eğitim seferberliğimize destek vermeliyiz. Ailelerin ikinci adresi okullarımız olmalı, okulları hayatın içine ekleyebilmeli, okul idarecilerimiz okullarını bulunduğu mahallenin bir ilim irfan yuvası haline dönüştürülmesinde kendilerini gösterebilmelidirler. Yaşarken çok yüksek bedeller ödediğimiz bu coğrafyada kaim ve daim olabilmek için yeni nesillerimizi çok dikkatli ve özenli yetiştirmeliyiz. Bu konuda tüm idareci arkadaşlarımıza, proje kapsamında gönüllü ve özverili bir şekilde katılım sağlayan öğretmen arkadaşlarımıza, yeni eğitim öğretim yılında tüm veli ve öğrencilerimize üstün başarılar diliyorum” dedi.

Vali Okur okulların pırıl pırıl mekanlar olmasının, kimsenin gözü arkada kalmadan evlatlarını teslim edebileceği kurumlar haline gelmesinin en öncelikli konular olduğunu, hükümetimizin ve yerel yönetimin eğitim konusunda tüm ihtiyaçların karşılanması noktasında çok büyük kaynaklar ayırdığını ifade ettiği toplantı, belediye, emniyet ve jandarma teşkilatlarının aldığı tedbirlerin, konuyla ilgili katılımcıların görüş ve önerileri değerlendirilmesiyle sona erdi.

 

 23-09-201623-09-201623-09-2016

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.