UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG´da Başarılı Öğrenciler Uşak Valisi Ahmet OKUR Tarafından Ödüllendirildi

TEOG´da Başarılı Öğrenciler Uşak Valisi Ahmet OKUR Tarafından Ödüllendirildi

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş kapsamında düzenlenen birinci dönem ortak sınavlarında tüm soruları doğru bilerek tam puan alan öğrencilerimiz Milli Eğitim Müdürümüz Bülent ŞAHİN’i ziyaret etti. Öğrencilerin ziyaretinden konuşan Bülent ŞAHİN “Öğrencilerimiz bakanlığımız tarafından açılması öngörülen ve ücretsiz olarak verilen örgün ve yaygın eğitimi destekleme ve yetiştirme kurslarına katılarak bu başarıyı elde etti. İlimizde 128 kurs merkezinde 21 bin 600 öğrencimiz kurslara devam ediyor. Öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu tüm eğitimler bu kurslarda veriliyor. Sınavda tam puan alan dört öğrencimiz de kurslara katılarak bu başarıyı elde etti. Hepsi kutluyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Daha sonra Vali Ahmet Okur TEOG birinci dönem ortak sınavından tam puan alan Fatma Seda Yıldırım, Muhammed Yasin Sümter, Emircan Coşkun ile Mustafa Eğerci´yi makamında kabul etti.

Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin ve okul öğretmenlerinin de katıldığı kabulde konuşan Vali Okur, öğrencilerin örgün ve yaygın eğitimi destekleme ve yetiştirme kurslarına katılarak başarı elde etmelerinin önemli olduğunu ifade etti. 

Vali Okur konuşmasına şöyle devam etti; "Çalışmanın ve başarının sınırı yok. Ne kadar iyi çalışırsanız, ne kadar gayretli olursanız Allah da bu gayretin meyvesini verir. Emeğiniz karşılığını aldığınız zaman hem siz sevinirsiniz, hem aileniz, hem de bizler çok seviniriz. İleride bu ülkenin geleceğinde söz sahibi olacağınıza inanıyorum. Çocuklarımız böyle bir başarı ile hem ailelerini hem de bizleri mutlu etmiştir".

Konuşmasının ardından Vali Ahmet Okur, öğrencileri çeyrek altın ile ödüllendirip hatıra fotoğrafı çektirdi. 

 

 21-01-201621-01-201621-01-2016

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.