UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Bilgilendirme Toplantısı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi Öğretim Programı alanında yapıldı

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Bilgilendirme Toplantısı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi Öğretim Programı alanında yapıldı

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Müfredat Tanıtımı için yapılan toplantıların ikincisi İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL başkanlığında din kültürü ve ahlak bilgisi dersi alanında yapıldı.

Şehit Mehmet Çetin İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen toplantıya din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri ile okul yöneticileri katıldı.

Türkiye Maarif Modeli'nin ışığında din kültürü ve ahlak bilgisi dersimizin yeni müfredatını paylaşmak üzere bir araya geldiklerini ifade eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL, açılış konuşmasında şu ifadelere yer verdi: 

"Geçtiğimiz hafta ilkini fizik alanında gerçekleştirdiğimiz toplantının ardından bugün de din kültürü ve ahlak bilgisi dersi alanında bilgilendirme toplantısı düzenledik. Bu müfredat, öğrencilerimizin dini ve ahlaki değerleri doğru anlamalarını, yaşantılarına aktarmalarını ve çağın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donanmalarını hedeflemektedir. Yeni müfredatımız, öğrenci merkezli, değerler eğitimine odaklı ve güncel yaklaşımlarla zenginleştirilmiş bir içeriğe sahiptir. Bu içeriklere sahip müfredat, öğrencilerimizin analitik düşünme, eleştirel okuma ve etkili iletişim becerilerini geliştirmelerine katkı sağlayacak etkinlikler ve projelerle desteklenmiştir. Yeni müfredatın uygulanmasında siz değerli öğretmenlerimizin rolü çok büyüktür. Sizlerin özverili çalışmaları ve öğrencilerimize olan sevginizle, bu müfredatın hedeflerine ulaşacağına inancım tamdır."

Konuşmasının sonunda katılımcılara başarılar dileyen İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL'in ardından, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Müfredat Tanıtımı kapsamında Uşak Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Mustafa SOYCAN tarafından ilimizdeki din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri ile yöneticilere müfredattaki değişiklikler ve yapılandırılmış öğretim modeli hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

03-06-202403-06-202403-06-202403-06-202403-06-2024

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.