UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Fizik Dersi Öğretim Programı bilgilendirme toplantısı yapıldı

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Fizik Dersi Öğretim Programı bilgilendirme toplantısı yapıldı

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf TEKİN'in, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının onay sürecinden geçen yeni müfredatı onaylamasıyla birlikte Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli erişime açıldı.

Onaylanan yeni müfredat, gelecek eğitim-öğretim döneminden itibaren okul öncesi, ilkokul 1. sınıf, ortaokul 5. sınıf ve lise 9. sınıftan başlamak üzere kademeli şekilde uygulanacak. Sürecin uygulanmasına ilişkin olarak devam eden faaliyetler kapsamında fizik öğretmenlerine yönelik toplantı, Uşak İskender Pala Halk Kütüphanesinde gerçekleştirilirdi.

Düzenlenen toplantı İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL'in açılış konuşmasıyla başladı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli'nin eğitim sistemimize getirdiği yenilikleri ve özellikle yeni fizik müfredatını konuşmak üzere bir araya geldiklerini, bu yeni modelin eğitim sistemimizi 21. yüzyılın ihtiyaçlarına uygun hâle getirme vizyonuyla hazırlandığını ifade etti.

İlimizdeki liselerde görev yapan fizik branşındaki 60 öğretmenin katıldığı toplantıda, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL, konuşmasına şöyle devam etti: "Yeni fizik müfredatımız, öğrencilerimizi sadece bilgiyle değil, aynı zamanda bilgiye ulaşma, bilgiyi kullanma ve yeni bilgiler üretme becerileriyle donatmayı hedefliyor. Artık ezberci yaklaşımdan uzaklaşıyor, öğrencilerimizi; düşünen, sorgulayan, araştıran ve üreten bireyler olarak yetiştirmeye odaklanıyoruz. Bunun için de deney ve gözleme dayalı öğrenme yöntemlerine, öğrencinin aktif katılımını esas alan etkinliklere daha çok yer veriyoruz.

Yeni müfredatımızda sadece fizik konularına değil, aynı zamanda fiziğin diğer disiplinlerle ilişkisine, fizik alanındaki kariyer olanaklarına ve bilim insanlarının deneyimlerine de yer ayırıyoruz. Öğrencilerimizi sadece iyi birer fizikçi değil, aynı zamanda iyi birer vatandaş, iyi birer dünya insanı olarak yetiştirmeyi amaçlıyoruz."

Yeni müfredatın başarıyla uygulanmasında öğretmenlerimize büyük görevler düştüğünü, bilgi birikimi, deneyimi ve özverisiyle öğrencilerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlayacaklarına inancının tam olduğunu, hep birlikte, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli'nin ışığında, fizik eğitiminde yeni bir sayfa açılacağını vurgulayan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL, toplantıya katılımlarından dolayı öğretmenlere teşekkür ederek yeni müfredatımızın hayırlı olması dileğinde bulundu. 

Toplantı, eğitici eğitimi alan öğretmenlerin yaptıkları sunumla devam etti.

 

03-06-202403-06-202403-06-202403-06-2024

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.