UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

UOSB Tekstil Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yapım Protokolü İmzalandı

UOSB Tekstil Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yapım Protokolü İmzalandı

Uşak Organize Sanayi Bölgesi (UOSB) tarafından Uşak´ta yapılacak 16 derslikli tekstil teknolojisi meslek lisesi için protokol imzalandı.

Uşak Valiliği makam toplantı salonunda yapılan imza töreninde konuşan Vali Ahmet Okur, Uşak Organize Sanayi Bölgesi (UOSB) tarafından Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde 16 derslikli UOSB Tekstil Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi inşa edileceğini söyledi.

Okulun 7 ay gibi bir sürede tamamlanmasının planlandığını ifade eden Vali Okur, şöyle konuştu: "Okul yaklaşık 5 milyon liraya mal olacak. Bodrum, zemin ve iki kattan oluşacak okulda, 500 öğrenci öğrenim görecek. Eğitime katkılarından dolayı UOSB yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Sivil toplum kuruluşlarımız ve hayırseverlerimizin okullaşmaya verdikleri desteği çok önemsiyorum. Biliyoruz ki eğitimde kalitenin artması ülkemizin geleceğine sağlanan en büyük katkıdır. Bir dönem çok iyi sayıda hayırseverlerimizce okul yaptırılmış ancak şuanda duraklama dönemi yaşanıyor. Bu proje ümit ediyorum ki gelecek dönemler için tekrar teşvik edici bir özelliğe sahip olur ve hayırseverlerimizin desteğini tekrar hareketlendirir." dedi. 

UOSB Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ağaoğlu ise tekstil sektörünün ihtiyacı olan ara elaman sorununu çözmek amacıyla okul yapımına katkı sağlamak istediklerini, okulun önümüzdeki eğitim-öğretim yılına yetiştirileceğini ifade etti.

Konuşmaların ardından, 16 derslikli UOSB Tekstil Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapım protokolü Vali Ahmet Okur, Milli Eğitim Müdürümüz Bülent Şahin ve UOSB Başkanı Halil Ağaoğlu tarafından imzalandı.

21-01-201721-01-201721-01-201721-01-2017

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.