UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uşak Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Etkinlikleri Gerçekleştirildi

Uşak Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Etkinlikleri Gerçekleştirildi

Uşak Halk Eğitim Merkezi bünyesinde düzenlenen kurslarda eğitim gören kursiyerlerin hazırladığı el emeği ürünler yılsonu sergisinde sunuldu. 

Cumhuriyet Mahallesi Kapalı Pazar yerinde düzenlen serginin açılışına Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz ile birlikte Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve eşi Halime Cahan, Vali Yardımcısı Nevzat Ergün, İl Milli Eğitim Müdürü, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşan Vali Yavuz, sadece ekonomik kalkınmanın değil her türlü sosyal ve kültürel kalkınmanın temelinde de eğitim olduğunu belirterek yaşam boyu öğrenme kavramının üzerinde çok daha fazla durulması gerektiğine dikkat çekti. 

Dünyanın hiç bir döneminde bilginin bu kadar çabuk üretilmediğini ve yayılmadığını ifade eden Vali Yavuz, “Bu hızlı süreçte biz halkımızı sürekli eğitmek durumundayız. Bu sebeple artık halk eğitim kavramından yaşam boyu öğrenme kavramına doğru bir değişim gösteriyoruz. Kadınını eğitmeyen ona değer vermeyen onu öteleyen şiddete maruz bırakan ve çalışma hayatı eğitim hayatı olmak üzere toplumdan soyutlayan tüm anlayışlar maalesef bu ülkenin kalkınmasına engel teşkil ediyor. Bu vesile ile devletimiz ve hükümetimiz kadınlarımıza sunulan imkânların daha da arttırılması eğitim süreçlerine tam olarak katılması iş hayatında da kendilerine yeteri kadar yer bulması için çalışmalarına devam etmektedir” dedi.

2014-2015 yılında açılan kurslar hakkında bilgi veren Vali Yavuz, “Uşak Halk Eğitim Merkezimizde bu yıl 23 ayrı alanda 730 kurs açılırken, bu kurslarımıza 15 bin 551 kursiyer katıldı” dedi. 

Vali Seddar Yavuz konuşmasının sonunda Uşak’ta yeni bir halk eğitim merkezinin yatırım programına alındığını belirterek en kısa sürede tamamlanarak Uşak halkının hizmetine açılacağı müjdesini verdi. 

Konuşmaların ardında sergiyi eşi Selda Yavuz ile birlikte açan Vali Seddar Yavuz, daha sonra stantları gezdi. 

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.