UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uşak "Kendin Yap Atölyeleri" Vali Funda Kocabıyık'ın katıldığı törenle açıldı

Uşak

Zafer Kalkınma Ajansı Yeni Nesil Eğitim Mali Destek Programı (YENEP) kapsamında Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen; Uşak Kendin Yap Atölyeleri Projesi çerçevesinde merkez ilçemizde kurulumu tamamlanan ve altı farklı istasyondan oluşan, bir atölye ve bir mobil atölyenin açılışı yapıldı.

Öğretmen Mahmut Özgöbek İlkokulunda gerçekleştirilen açılış programına Vali Funda Kocabıyık'ın yanı sıra Vali Yardımcısı Muammer Balcı, İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Şahin, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Veli Oğuz, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İlk olarak mobil kendin yap atölyesinde incelemelerde bulunan Vali Funda Kocabıyık, sonrasında katılımcılarla birlikte beş istasyonun yer aldığı kendin yap atölyesinin açılış kurdelesini kesti.

Kurdele kesimi sonrasında atölyelerde incelemelerde bulunan Vali Funda Kocabıyık, İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Şahin ve öğretmenlerden yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alıp öğrencilerle sohbet etti. Yapılan çalışmaların başarılı ve ümit verici olduğunu belirten Vali Funda Kocabıyık, öğretmen ve öğrencileri yaptıkları çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Açılışın ardından atölyelerle ilgili bir değerlendirme yapan Vali Funda Kocabıyık şunları söyledi: "Günümüzde en değerli yatırım eğitime yapılan yatırımdır, en önemli güç de bilgi ve teknolojidir. Yeni Nesil Eğitim Mali Destek Programı (YENEP) kapsamında İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen 'Kendin Yap Atölyeleri'nin açılışını gerçekleştirdik. Temel Algoritma ve STEM, Robotik ve Kodlama İstasyonu, Girişimcilik İstasyonu, Endüstriyel Tasarım İstasyonu ve Geri ve İleri Dönüşüm İstasyonu'ndan oluşan atölyelerimiz, Öğretmen Mahmut Özgöbek İlkokulunda yer alıyor. Ayrıca eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla mobil atölyemiz hizmet verecek. Mobil atölye ile de dezavantajlı bölgelerdeki öğrencilerimize hizmet vereceğiz. Öğrencilerimize ve ilimize hayırlı olsun."

Açılış programının ardından öğretmenlerle bir araya gelen Vali Funda Kocabıyık, öğretmenlerle bir süre sohbet etti.

UŞAK KENDİN YAP ATÖLYELERİ:

Zafer Kalkınma Ajansı TR33 bölgesinde dört ilde toplam 34 ilçede Kendin Yap Atölyeleri, Uşak il merkezi dışında Banaz, Karahallı, Sivaslı ve Ulubey İlçelerimizde de atölyeler kurulmuş ve faaliyete geçti. Kentimiz özelinde projemize Uşak İl Özel İdaresi, UTSO, UOSB, Deri Karma OSB Kurumları bunun yanında İstanbul Merkezli SANLAB ve Abilix firmaları katkı sağladı.

Proje kapsamında kentimiz genelindeki öğrencilere Robotik Kodlama Eğitimi, Endüstriyel Tasarım, 3D Tasarım ve Üretim, Ahşap Ürün Tasarımı, Deri Hediyelik Eşya Tasarımları, Girişimcilik Eğitimleri, Dijital İçerik ve Video Tasarım Eğitimleri, STEM Eğitimleri verilecektir. Projemize katılmak isteyen tüm öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz ayrıntılı bilgiyi www.kendinyapatolyesi.org ve http://usakarge.meb.gov.tr sitelerinden edinebilirler.

 

05-07-202105-07-202105-07-202105-07-202105-07-202105-07-202105-07-202105-07-202105-07-2021

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.