UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uşak merkez ilçedeki resmi ve özel okul zümre toplantısı İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Şahin'in başkanlığında yapıldı.

Uşak merkez ilçedeki resmi ve özel okul zümre toplantısı İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Şahin'in başkanlığında yapıldı.

Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 2021-2022 eğitim öğretim yılı öncesi hazırlık toplantıları devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde merkez ilçe okul öncesi ve ilkokul müdürleriyle köy ilkokullarının müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantılın ardından bu kez de merkezdeki resmi ve özel okul müdürlerinin katılımlarıyla zümre toplantısı gerçekleştirildi.

İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Şahin toplantının açılışında yaptığı konuşmada hazırlıkların hızlı bir şekilde tamamlandığını, bugün yapılan toplantıda da il merkezindeki resmi ve özel okulların hazırlıklarının gözden geçirildiğini ifade etti.

İl Müdürü Şahin konuşmasında şunları söyledi: "Salgın sürecinde, sağlık açısından gerekli tüm önlemlerin alındığı resmi ve özel tüm okullarımızda öğretmen ve öğrencilerimizin tedirginlik duymadan yüzyüze eğitim öğretim görebilmeleri için hazırlıkları gözden geçirdik.  Köylerimizde, ilçelerimizde ve il merkezimizdeki tüm okullarımızda Bakanlığımızın standartlarına uygun tedbirleri aldık. Okullarımızın girişlerinde bir temiz maske kutusu, atık maske kutusu ve dezenfektan aparatları standart hale getirildi. Bununla birlikte geçen yıl 'Okulum Temiz Belgesi' alan eğitim kurumlarımızda bu yıl titiz bir şekilde sürdürdüğümüz 'Okulum Temiz Belge Yenileme Programı' çalışmalarımız da tamamlanmak üzere. Bu belgeler okullarımızın temizlik ve güvenirliliğine işaret etmektedir. Velilerimiz, öğrencilerimizi gönül rahatlığı ile okullarımıza gönderebilirler."

Salgın sürecinde kurum olarak Millî Eğitim Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda koordinasyonun önemini bir kez daha gördüklerini ifade eden İl Millî Eğitim Müdürü Şahin "Okullardaki yöneticilerimiz veli ve öğrenci ile ilk temas noktalarımızdır. Sizlerin bu süreci en iyi şekilde yürüttüğünüzü okullarımıza yaptığım inceleme ve ziyaretlerde bizzat gözlemliyorum. Okullarımızın yeni eğitim öğretim yılına hazırlanması sürecinde, siz kıymetli okul yöneticilerimiz, öğretmen ve personelimize özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Ertuğrul Gazi AİH Lisesinde gerçekleştirilen ve başkanlığını İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Şahin'in yaptığı toplantıya, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yaşar Akyay, Şube Müdürü Vedat Aydın ile okul yöneticileri katıldı. İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Şahin, toplantının sonunda okul yöneticilerinin sorularını da cevaplayarak katılımlarından dolayı teşekkür etti.

27-08-202127-08-202127-08-202127-08-202127-08-202127-08-2021

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.