UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uşak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Büyük Başarısı

Uşak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Büyük Başarısı

Türkiye Felsefe Kurumu tarafından her yıl düzenlenen, Türkiye Felsefe Olimpiyatları´nın 20´incisi, 11 merkezde 6 Aralık 2015 tarihinde düzenlenmiştir. Okulumuzu temsilen olimpiyatlara Felsefe Öğretmenimiz Cüneyt GÖKMEN´in rehberliğinde dört yıldır düzenli olarak hazırlanan, AML 12/C sınıfından öğrencimiz Emine SEMİZ katılmıştır. Türkiye Felsefe Kurumu jüri heyeti tarafından Bursa´da değerlendirme çalışması yapılmıştır. Emine SEMİZ ,değerlendirme sonucunda 344 okul arasından Türkiye 2´incisi olarak büyük bir başarı sağlamıştır. Bu sonuçla öğrencimiz, gümüş madalya kazanarak hem Uşak ili hem de okulumuz adına gurur kaynağı olmuştur.

 

Olimpiyatlara katılan ve ilk ona giren okullar göz önünde bulundurulduğunda öğrencimiz ve okulumuzun ne denli bir başarı elde ettiği daha iyi anlaşılmaktadır. Mesleki okullar düzeyinde Türkiye de geçmiş yıllarda bu tür bir başarı da sayılı olarak görülmektedir. Ayrıca öğrencimiz Emine SEMİZ ve Felsefe Öğretmenimiz Cüneyt GÖKMEN 18 ocak 2015 pazartesi günü, Türkiye Felsefe Kurumu tarafından, İstanbul Amerikan Robert Lise´sinde düzenlenecek ödül törenine katılacaklardır. Bu yıl Mayıs ayında Belçika´da düzenlenecek olan 24. Uluslararası Felsefe Olimpiyatında Türkiye´yi temsil edecek öğrenciler dereceye giren ilk 10 öğrenci arasından yabancı dil sınavı ile belirlenecektir. Öğrencimiz 24. dünya uluslararası felsefe olimpiyatlarında Türkiye´yi temsil etmek üzere İngilizce yeterlilik sınavına girmeye de hak kazanmıştır. Bu sınavı başarıyla verirse Uluslararası Felsefe Olimpiyatlarında Türkiye´yi temsil edecek iki öğrenciden biri öğrencimiz Emine SEMİZ olacaktır.

 

Dereceye giren öğrencimiz, öğretmenimiz ve idarecimiz. Milli Eğitim Müdürümüz Bülent ŞAHİN´i makamında ziyaret etmişlerdir. Müdürümüz Bülent ŞAHİN bu başarılarından dolayı öğrencimiz, öğretmenimiz ve idarecimizi tebrik ederek, ödüllendirmiş ve başarılarının devamını dilemiştir.

15-01-201615-01-201615-01-201615-01-2016

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.