UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uşak Milli Eğitim Müdürlüğünce Yangın Eğitimi Kursu yapıldı

Uşak Milli Eğitim Müdürlüğünce Yangın Eğitimi Kursu yapıldı

Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü İşyeri Sağlığı ve Güvenlik Birimi (İSGB) ve Sivil Savunma Uzmanlığı koordinasyonunda; hizmet binasında yaşanabilecek yangın tehlikelerine karşı yangın ekibi, kurtarma ekibindeki üyelere ve il milli eğitim müdürlüğünde görevli şoförlere yangın eğitimi verildi.

Eğitim programında, yangın anında yapılması gerekenler ve yangına müdahale konusunda çalışanlar bilgilendirilerek, büyük ve küçük çaplı yangın durumunda nasıl hareket edileceği teorik ve uygulamalı olarak anlatıldı. Yangın çeşitleri, söndürme teknikleri, söndürücüler ve yangın söndürme tüpleri hakkında bilgi sahibi olan personel, yangın söndürme tüplerini sırayla kullanarak uygulama yaptı.

Eğitime katılan personele yangın anında ve sonrasında yapılması gerekenler uygulamalı olarak gerçekleştirilen tatbikat sırasında anlatıldı. Benzin dökülerek yakılan kontrollü ateş ilk olarak yangın ekiplerince daha sonra da diğer çalışanlar tarafından söndürüldü. Eğitim sonunda belge verilen ve görev yapacak personelin aldığı kapsamlı eğitim ile karşılaşabileceği olası yangınlara müdahalede bulunup, can ve mal kaybını engellemesi hedefleniyor.

Gerçekleştirilen eğitim programı ve tatbikat hakkında bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yaşar Akyay, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve bilinçli olmanın zararları en aza indirmeye yardımcı olacağını, özellikle yangın gibi durumlarda yapılacak doğru müdahalelerin hayat kurtaracağını ifade etti.

 

21-06-202121-06-202121-06-202121-06-202121-06-202121-06-2021

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.