UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uşak Üniversitesi ile Fen ve Sosyal Bilimler Projesi Uygulayan Okulumuz Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi Arasında Protokol

Uşak Üniversitesi ile Fen ve Sosyal Bilimler Projesi Uygulayan Okulumuz Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi Arasında Protokol

Uşak Üniversitesi ile Uşak Milli Eğitim Müdürlüğü Fen ve Sosyal Bilimler Projesi Uygulayan Okulumuz Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi arasında Eğitimde işbirliği protokolü imzalandı.

İmzalanan Protokolün amacı, Fen ve Sosyal Bilimler Projesi Uygulayan Uşak Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde uygulanan projenin amaçları doğrultusunda eğitim öğretimin niteliğini artırmak için taraflar arasında iş birliği ve koordinasyonu sağlamaktır.

BU PROTOKOL ÇERÇEVESİNDE;

                  Eğitim-Öğretim Çalışmaları:

·                    Tam Yıl Süreli Staj Uygulaması

Uşak Üniversitesi bölümlerindeki öğrencilerine, Fen ve Sosyal Bilimler Projesi Uygulayan Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde bir eğitim-öğretim yılı boyunca staj yapabilme imkânı sağlanacaktır.

·                    Hazırlık ve Yetiştirme Kursları, Etütler ve Ders Dışı Etkinlikler

              Üniversite son sınıf öğrencilerinin gönüllülük esasına göre katılımlarıyla, hazırlık ve yetiştirme kursları, etüt programları düzenlenecektir. Bu çalışmalar kulüp anlayışı ile çalıştırılacaktır.

·                    Üniversite Adayı Öğrenci Programı (Mesleki Rehberlik)

              Üniversite tarafından ortaöğretim kurumlarının 9, 10, 11 ve 12. sınıflarında okuyan öğrencilerine belirli bir program çerçevesinde, üniversite kampüs ve kütüphanelerinden yararlanmalarına, belirlenmiş derslere katılabilmelerine, üniversitenin uygun gördüğü öğretim üyeleri ile irtibata geçebilmelerine, kariyer merkezlerinin hizmetlerinden yararlanabilmelerine imkân sağlanacaktır.

                 Eğitim Yönetimi Çalışmaları:

·                    Kısa Süreli Eğitimler

Fen ve Sosyal Bilimler Projesi Uygulayan Ertuğrul Gazi  Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde görev yapan öğretmen ve yöneticilere yönelik, ihtiyaç duyulan alanlarda toplantılar ve hizmetiçi eğitimler düzenlenecektir.

·                    Projelendirme Çalışmaları ve Bilimsel Organizasyonlar

                Protokol kapsamında yürütülecek çalışmaların bazıları, TÜBİTAK, Kalkınma Ajansları gibi kurumlarla ulusal düzeyde; bazıları da AB Destek ve Hibe Programları gibi uluslararası düzeyde proje çalışmaları şeklinde üniversite ile ortaklaşa yürütülecektir. Bu şekilde, protokolün etkinliği ve yaygınlığı arttırılmaya çalışılacaktır.

·                    Tez Çalışmalarının Fen ve Sosyal Bilimler Projesi Uygulayan Uşak Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne Yönlendirilmesi

                Üniversite bünyesinde yürütülmüş/yürütülmekte olan, proje okullarımızın faaliyetlerine yönelik yüksek lisans ve doktora tezleri ile araştırma çalışmalarından elde edilen sonuçlar ilgililerce paylaşılacak ve protokol kapsamında yürütülecek çalışmalarda kullanılabilecektir.

·                    Sosyal Medya ve İletişim Çalışmaları

                Protokol kapsamındaki çalışmalar hakkında ilgililerin bilgilendirilmesi, çalışmaların tanıtılması, destek sağlanması ve paylaşımın arttırılması amacıyla, web sayfası, e-posta grupları, sosyal medya uygulamalarından yararlanılacaktır.

                 Ders Dışı Etkinlikler (Bilimsel Faaliyetler, Güzel Sanatlar ve Spor):

·                    Bilimsel Faaliyetler, Sanatsal ve Sportif Kurs ve Etkinlikler

 

                Okul genelinde, üniversitenin ilgili bölümlerinde eğitim almakta olan son sınıf öğrencilerinin gönüllü katılımları ile bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda kurs, etkinlik ve seminerler düzenlenebilecektir. 

21-10-2016


Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.