UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uşak Valisi Ahmet OKUR "UBAP Kariyer Günleri" Kapsamında Fevzi Çakmak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi´ni Ziyaret Etti

Uşak Valisi Ahmet OKUR

Vali Ahmet Okur, Uşak´ta Başarıyı Artırma Projesi (UBAP) kapsamında düzenlenen kariyer günleri etkinlikleri çerçevesinde Fevzi Çakmak Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi. 

Samimi bir ortamda gerçekleştirdiği söyleşide öğrencilere tavsiyelerde bulunan Vali Okur, meslekler ve kariyer üzerine değerlendirmelerde  bulundu. Uşak’ta gençlerin bir başkanısın yönlendirmesi değil kendi iradeleri ile kendi kararlarını ortaya koyabilecekleri bir yapıya sahip olmaları için Uşak´ta Başarıyı Artırma Projesi (UBAP) başlattıklarını belirten Vali Okur, öğrencileri sorumlulukları ile yüz yüze getirmeyi amaçladıklarını kaydetti. 

Zamanın hızla aktığını belirten Vali Okur, “Şuanda lisede okuyorsunuz. Nasıl bundan önceki dönem hızlı geçtiyse lise döneminin de bir anda bittiğini, üniversitede olduğunuzu göreceksiniz. Dünya hayatı da okul hayatı da gelip geçicidir. Bu dönemde kazandığınız bilgilerin sizleri daha vasıflı hale getireceğini ve hayatınızı başarıyla devam ettireceğinize inanıyorum. Çalışarak, öğrencilik görevimizi en iyi şekilde yapmak en temel vazifeniz olmalıdır. Hangi mesleği yaparsak yapalım onu layıkıyla yapmamız lazım. O mesleği severek ve zevkle yapmalısınız. Severek yapmayacağınız bir meslek sizlere eziyetten başka bir şey getiremeyecektir. Zamanın kıymetini bilmek zorundasınız. İnanıyorum ki hepiniz ilerideki yıllarda gönüllerinizden geçen makamlarda olacaksınız” dedi. 

 

Liselerde ortak sınav uygulamasına başladıklarını dile getiren Vali Okur, "Ortak sınav uygulamasındaki amacımız öğrencilerimize bir istikamet çizmektir. Hem öğrencilik vasfını hem de çevredekilerin beklentilerini üst seviyeye yükseltmek üzere öğrencilerimizin önünde bir sorumluluk kulvarı kuruyoruz. Gençlerimiz iyi yetişir, kaliteli eğitim alırlarsa ülkemizin geleceğinde hangi görevlerde olurlarsa olsunlar işini doğru yapan iyi insanlar olacaklarına eminim. Değerli öğrencilerimize kendileri, aileleri ve ülkeleri için yapacakları özverili çalışmalarda başarılar diliyorum" dedi.

06-05-201606-05-201606-05-201606-05-201606-05-201606-05-2016

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.