UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uşak Valisi Ahmet OKUR "UBAP Kariyer Günleri" Kapsamında Orhan Dengiz Anadolu Lisesi´ni Ziyaret Etti

Uşak Valisi Ahmet OKUR

Uşak´ta Başarıyı Artırma Projesi kapsamında düzenlenen kariyer günleri etkinlikleri çerçevesinde Uşak Orhan Dengiz Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya gelen Vali Ahmet Okur, meslekler ve kariyer üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, Okul Müdürü Adem Erol ve öğrenciler tarafından karşılanan Vali Ahmet Okur, samimi bir ortamda gerçekleştirdiği söyleşide, öğrencilere tavsiyelerde bulunup sorularını cevapladı.

Uşak´ta Başarıyı Artırma Projesi ile amaçlarının gençleri sorumlulukları ile yüz yüze getirmek olduğunu ifade eden Vali Okur "Gençlerimizin bir başkasının yönlendirilmesi ile değil kendi iradeleri ile kendi kararlarını ortaya koyabilecekleri bir yapıya sahip olmaları için gayret ediyoruz" dedi

Öğrencilere gelecek planlaması ve meslekler üzerine tavsiyelerde bulunan Vali Okur, konuşmasına şöyle devam etti; "Çok çalışmak ve okumak en önemli bir prensibiniz olmalıdır. Geçmişe oranla çok güzel imkanlara sahipsiniz. Bir öğrenci her gün mutlaka kitap okumalıdır. Başarıya ulaşmak için çok çalışmak lazım. Aileniz çok zengin olabilir, ancak o zenginlik bir kaç nesli idare eder. Önemli olan bu zenginliği kullanmak değil, içinizdeki cevheri çıkartmaktır. Bu cevheri çalışmadan, okumadan ve kendinize güvenmeden çıkartamazsınız. Hedefinizi hep üst düzey tutmalısınız. Başarıya ulaşmak sizin elinizde, anne ve babanızın değil."

Liselerde ortak sınav uygulamasına başladıklarını dile getiren Vali Okur, "Ortak sınav uygulamasındaki amacımız öğrencilerimize bir istikamet çizmektir. Hem öğrencilik vasfını hem de çevredekilerin beklentilerini üst seviyeye yükseltmek üzere öğrencilerimizin önünde bir sorumluluk kulvarı kuruyoruz. Gençlerimiz iyi yetişir, kaliteli eğitim alırlarsa ülkemizin geleceğinde hangi görevlerde olurlarsa olsunlar karakterli, işini doğru yapan iyi insanlar olacağına eminim. Değerli öğrencilerimize kendileri, aileleri ve ülkeleri için yapacakları özverili çalışmalarda başarılar diliyorum" dedi.

Yaklaşık 2 saat süren söyleşinin ardından Vali Ahmet Okur, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 19-01-201619-01-201619-01-201619-01-201619-01-201619-01-2016

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.