UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uşak Valisi Sayın Seddar Yavuz Okul İnşaatlarını Ziyaret Etti

Uşak Valisi Sayın Seddar Yavuz Okul İnşaatlarını Ziyaret Etti

Vali Seddar Yavuz Uşak merkez ilçede yapımı devam eden ve tamamlanmak üzere olan çeşitli okul inşaatlarında incelemelerde bulundu. Vali Yavuz, Mehmet Akif Ersoy mahallesinde 16 ve Karaağaç Mahallesinde 16 derslikli Kemalöz Mahallesinde 24 derslikli İmam Hatip Lisesi ve 300 kişilik okul pansiyonu binası inşaatlarında yaptığı denetleme ve incelemeler sırasında müteahhit firma yetkililerinden bilgi aldı. İlimizin nüfus artışı ve 4+4+4 eğitim sistemine geçilmesiyle ihtiyaç duyulan dersliklerin yapılarak açığın kapatılması amacıyla başlatılan eğitim yatırımları kapsamında il genelinde 82 projenin sürdürüldüğünü bu kapsamda yapılacak olan 343 derslikten 88’inin 2014 yılında tamamlandığını ifade eden Vali Seddar Yavuz eğitimin devletin en öncelikli meselesi olduğunu ve hükümetimizin de bu çerçevede bütçeden en büyük payı eğitime ayırdığını ifade etti. Her fırsatta okul inşaatlarını denetlediğini ve bu konuya özel bir önem verdiğini vurgulayan Vali Yavuz “Büyük ve güçlü Türkiye hedefimize ulaşmak için eğitim konusunda daha fazla yatırım yapmak zorundayız. Öncelikli hedefimiz temel eğitimin sağlanmasıdır. Yüksek öğrenim ile birlikte hayat boyu öğrenme projeleri kapsamında da eğitim seferberliğimiz devam etmektedir” dedi.

Vali Yavuz ilimizde yapımı devam eden ve bazıları da tamamlanmak üzere olan okul binaları ve pansiyonlarında yaptığı inceleme sırasında yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Şehrimizin her bir köşesinde değişik kademelerde inşasına başlanan ve yapımı hızla devam eden büyük okul binalarımız, devletimizin gücünü ve hükümetimizin eğitime verdiği önemi göstermektedir. Çocuklarımız artık çağın gelişen ve değişen şartlarıyla yarışıyor. Kendi öz kültürü, mensubu bulunduğu medeniyete dair bilgilerle geleceğimizi emanet edeceğimiz bu nesil inşallah güçlü ve büyük Türkiye’nin söz sahibi gençleri olacaktır. Yeni binalarımız gerek yapı teknolojileri gerekse mimarisi ve çevre düzenlemesiyle gerçekten çok kaliteli vasıflı binalar. Kış şartlarına rağmen inşaatlarımız hızla devam ediyor. İlin valisi olarak yapımı devam eden okul binalarımız ve eğitim tesislerimizin şantiyelerini sık sık ziyaret ediyor, gecikmeye meydan vermeden bir an önce bitirilmesini arzu ediyorum"

Vali Yavuz okulların taahhüt edilen sürede tamamlanması, şartnamelerde öngörülen hususların eksiksiz yerine getirilmesi ve iş güvenliğine gereken hassasiyetin gösterilmesi konusunda da ilgililere uyarılarda bulundu. 

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.