UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uşak'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99. Yılı Kutlu Olsun

Uşak'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99. Yılı Kutlu Olsun

Uşak'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99. Yılı Kutlu Olsun

 

Yüzlerce yıldır yurt edindiğimiz Anadolu coğrafyasının dört bir yanında destanların yazıldığı Kurtuluş Savaşında Uşak şehrimiz esarete boyun eğmemiş, 30 Ağustos Başkumandanlık Meydan Muharebesi ve kazanılan zaferin hemen ardından kahraman Türk askeri Uşak'taki düşman güçlerini de bozguna uğratarak işgale son vermiştir.

Kurtuluş Savaşının dönüm noktalarından birisi olan, 1 Eylül 1922 tarihinde gerçekleşen ve hafızalara kazınan kurtuluş günü bizi birbirimize ve aziz vatanımıza daha da bağlı kılmıştır. Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarıyla binlerce isimsiz kahramanın destanı olan bu şanlı mücadele sonunda bizlere emanet edilen bu kutsal değerlere; vatanına, bayrak ve bağımsızlığına Türk milleti bugün yine canı pahasına sahip çıkmaya devam etmektedir.

Zaferlerle dolu Ağustos ayında ve kurtuluş günlerimizde hiç kaybolmayan heyecanımızla, kıymetli hemşehrilerimin kurtuluş gününü kutluyor, cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, milli mücadelenin aziz şehitlerini ve kahraman gazilerimizi, rahmet, minnet ve saygıyla yad ediyorum.

 

Bülent Şahin

İl Millî Eğitim Müdürü

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.