UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uşak'ta 12 Okul Daha eTwinning Etiketi Almaya Hak Kazandı.

Uşak'ta 12 Okul Daha eTwinning Etiketi Almaya Hak Kazandı.

Avrupa´da okul ortaklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin arttırılması amacıyla 2009 yılından bu yana yürütülmekte olan eTwinning faaliyetlerinde ilimizden 12 okul daha "eTwinning Okul Etiketi" almaya hak kazandı.

İletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; Avrupa'daki öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullarda çalışan öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler gibi personele yönelik bir platform sunan eTwinning 2005 yılında Avrupa Komisyonunun Öğrenme Programının ana hareketi olarak başlatıldı.

2014 yılından bu yana AB Eğitim, Öğretim, Gençlik ve Spor programı olan Erasmus+'a entegre edilen eTwinning'de bu yıl ilimizden 12 okul daha "eTwinning Okul Etiketi" almaya hak kazandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, Brüksel Merkezi Destek Servisi (CSS) tarafından açıklanan sonuçlara göre yaptığı değerlendirmede "İlimizde geçen yıl altı okulumuzun ardından bu yıl 12 okulumuz daha 'eTwinning Okul Etiketi' almaya hak kazandı. Bilindiği üzere; eTwinning'de öğretmenler, öğrenciler, okullar, ebeveynler ve yerel yetkililer arasında işbirlikleri gerçekleştiriliyor, öğretmenler birlikte çalışarak öğrencileri için aktiviteler düzenliyorlar. Aktif roller üstlenen katılımcılar; etkileşimde bulunarak araştırma yapıyor, karar alıp birbirleriyle saygı çerçevesinde ilişkiler geliştiriyorlar. İçinde yaşadığımız yüzyılın becerilerinin öğrenildiği eTwinning projeleri, ekibin her bir üyesinin katkılarını içermekte. Okullarımızda bu topluluğa katılım yönünde çaba gösteren yönetici ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi.

CSS tarafından açıklanan sonuçlara göre, Avukat Nurettin Meliha Akarsu, Banaz Şehit Vehbi Demir, Özdemirler, Turan Akçay, Emine Niyazi Deveci ve Susuz ilkokullarıyla; Hasan Hilmi, Galip Çetin, Uşak Toki, Bedriye ve Kadir Uysal ortaokullarıyla Adalet Anaokulu "eTwinning Okul Etiketi" almaya hak kazandı.

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.