UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uşak'ta İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Büyük Destek: "İmkân Bizden Başarı Sizden" Projesi Uygulamaya Geçti

Uşak'ta İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Büyük Destek:

Uşak Valiliği himayelerinde yürütülen "İmkân Bizden Başarı Sizden" Projesi kapsamında İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ilimizde özel gereksinimli ve ihtiyaç sahibi olarak belirlenen 145 öğrenciye genç odası takımı edindirme kararı alındı. Proje kapsamında ihtiyaç duyulan mobilyaların yapılan sözleşmeye istinaden TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mobilya ve Dekorasyon Bölümü tarafından yapılmasına karar verildi.

2017 yılında eğitim-öğretim faaliyetlerine başlayan bugüne kadar gerçekleştirdiği projeler ve imal ettiği ürünlerle fabrika gibi çalışan TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bu projede öngörülen mobilya takımlarını da üretmeye başladı.

15 Mayıs 2024 tarihi itibariyle her hafta 30 takım genç odasının üretiminin planlandığı süreçte 15 Haziran 2024 tarihine kadar proje kapsamında öngörülen genç odası mobilyalarının tamamlanması hedefleniyor.

Uşak TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek atölyelerdeki çalışmaları yerinde inceleyen Sayın Valimiz Dr. Turan ERGÜN'e üretim süreçleri ve imalatı tamamlanan ürünler hakkında bilgi verildi. 

Okul idaresinin verdiği bilgilere göre; Uşak TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi döner sermaye işletmesi bünyesinde bugüne kadar İnşaat Teknolojisi Alanı öğretmen ve öğrencilerinin kapalı köy okullarının bakım onarım ve tadilat işlerinin yapılarak Köy Yaşam Merkezlerine dönüşümünün gerçekleştirildiği, ilimizdeki okullarda Özel Eğitim Destek odalarının mobilya dekorasyon işlemleri ve boya-inşaat-laminant kaplama-elektrik tesisatlarının yapıldığı belirtildi. Ayrıca "Kütüphanesiz Okul Kalmasın" Projesi kapsamında belirlenen okullara kütüphane mobilyalarının üretimi, Uşak Devlet Hastanesi giyinme dolapları, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü için ofis mobilyası, İl Jandarma Komutanlığı için ofis mobilyaları Uşak TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yapıldığı ifade edildi.

Sayın Valimiz Dr. Turan ERGÜN, Uşak TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi atölyelerinde yaptığı incelemelerinin sonunda, projede emeği geçenlerle atölyelerde üretim ve imalat sürecinde görev yapan öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

17-05-202417-05-202417-05-202417-05-202417-05-202417-05-202417-05-202417-05-2024

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.