UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uşak'ta kütüphanesiz okul kalmadı

Uşak'ta kütüphanesiz okul kalmadı

Uşak'ta "Kütüphanesiz Okul Kalmasın" projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce yürütülen çalışmalar sonucu il genelinde kütüphanesi bulunmayan 67 okulda kütüphane kuruldu.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi himayelerinde başlatılan, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle ülke genelinde yürütülen proje doğrultusunda, ilimizde kütüphanesiz okul kalmadı.

Bu kütüphanelerden birisi olan ve Aybey İlkokulunda kurulan kütüphanenin açılışı Vali Funda Kocabıyık tarafından gerçekleştirildi.  

Projenin amacının öğrencilerin kitaba daha rahat erişebilmelerini sağlayarak; öğrencilerimize okuma kültürü kazandırmak olduğunu ifade eden Vali Funda Kocabıyık "Öğrencilerimizin araştırmacı, analitik düşünen ve bilgi üreten bireyler olarak yetişmelerini sağlamak, onları hayata ve geleceğe hazırlamak istiyoruz. Proje kapsamında merkezde 41, Banaz'da 9, Eşme'de 3, Sivaslı'da 7, Ulubey'de 4, Karahallı'da 3 okul olmak üzere toplam 67 okulumuza yeni kütüphane kazandırdık. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Kütüphanelerin öğrencilerin eğitim hayatına önemli katkı sağlayacağını düşünüyorum." dedi.

Okullara kurulan kütüphanelerin Uşak TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin atölyelerinde imal edildiğini belirten İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Şahin "Kütüphane mobilyaları TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin atölyelerinde yapıldı. Aybey İlkokulu Kütüphanesi ile başlattığımız çalışmalar kapsamında Uşak'ta 67 okulda daha kütüphane oluşturuldu; hızlı, kaliteli ve ihtiyaçlara cevap verecek niteliklere sahip kütüphanelerin malzemeleri 12 öğretmen ve 60 öğrenci tarafından tasarlanıp üretildi. Kütüphaneye ve kitaba ulaşmakta güçlük çeken öğrencilerimizin kitaba erişimi ve okuma alışkanlığı kazanmaları yönünde büyük kolaylık sağlayacağını düşünüyorum." dedi.

Vali Funda Kocabıyık, Vali Yardımcısı Vekili Semih Cembekli, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin'in katıldığı kütüphanenin açılış töreninde, kurdele okulun idareci, öğretmen ve öğrencileri ile birlikte kesildi.

31-12-202131-12-202131-12-202131-12-202131-12-2021

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.