UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Uşak'ta Özel Eğitim Güçleniyor" proje açılış toplantısı yapıldı"Uşak'ta Özel Eğitim Güçleniyor" proje açılış toplantısı Vali Yardımcısı Eyüp Fırat'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mali işbirliği kapsamında geliştirilen ve finanse edilen Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA-Instrument for Pre Accession)'nın "İstihdam, Eğitim, Sosyal Politikalar" bileşeni altında Özel Eğitim Güçleniyor hibe programı ilimizde uygulanmaya başlandı.

Sözleşme makamları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülmekte ve izlenmekte olan söz konusu hibe programının Operasyon Faydalanıcısının Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı olduğu proje, Uşak Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından hazırlandı.

Uşak Valiliğinin proje iştirakçisi olduğu; Uşak Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından yürütülen Uşak'ta Özel Eğitim Güçleniyor projesinin toplam bütçesi 127.404,00 Avro olarak belirlendi.

Proje Kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetleri değerlendiren İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Şahin, 80 okul öncesi öğretmenine Erken Okuryazarlık Testi Eğitimi (EROT), 80 sınıf öğretmenine de kaynaştırma eğitimi, müdahale programları, bireysel eğitim planı hazırlama, enformel değerlendirme araçları konularında eğitim verilmesinin planlandığını, eğitim sonunda katılımcılara uygulayıcı sertifikası verileceğini ifade etti.

En az 200 kişinin katılımıyla özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin velilerine yönelik farkındalık seminerinin de düzenleneceğini belirten İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Şahin "30 okula 'Destek eğitim odası materyalleri' alınması, özel eğitim öğrencilerine yönelik öğretmenler arasında materyal geliştirme yarışmasının yapılması, Avrupa'daki iyi uygulamaları görmek amacıyla da 18 öğretmenin Hollanda/Amsterdam'a gözlem amaçlı ziyaret programı düzenlenmesi planlanıyor" dedi.

"Uşak'ta Özel Eğitim Güçleniyor" proje açılış toplantısı, proje hakkında yapılan bilgilendirme sunumlarıyla sona erdi.

25-01-202225-01-202225-01-2022

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.