UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uşak´ta "Yenilikçi Lider Öğretmenler Projesi" Hayata Geçiyor

Uşak´ta

 

Vali Ahmet Okur’un himayelerinde Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Yenilikçi Lider Öğretmenler Projesi” tanıtım toplantısı Atatürk Kültür Merkezi´nde gerçekleştirildi.

Toplantıya Vali Ahmet Okur, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.Toplantıda konuşan Vali Ahmet Okur, proje ile Uşak’ta eğitim ve öğretimin kalitesini artırmayı amaçladıklarını belirterek, “Proje ile öğrencilerin öğretim süresince daha etkin ve katılımcı olmasını, okul, öğretmen ve veli işbirliğinin etkili olarak kurulmasını sağlayacak uygulamaların gelişmesini istiyoruz” dedi. 

Vali Okur Uşak’taki okulların tamamının bir dönüşüm geçirmek zorunda olduğunu belirterek konuşmasına şöyle devam etti, “İlimizdeki eğitim ve öğretimin kalitesinin artırılması amacıyla İl merkezi, ilçeler, köyler olmak üzere okullarımızın tamamında değişim gerçekleştirmek zorundayız. Çok fazla zamanımız yok. Bu işi zaman içersinde yapalım deme şansımız yok.  Dershaneler kaldırıldı. Okullara tamamlayıcı kurslar açma imkanı getirildi. Bunun ciddi anlamda bir fayda getireceğini ve güzel sonuçlar ortaya çıkartacağını düşünüyorum. Biz öğrenme tekniklerimizdeki alışkanlıklarımızı değiştirmediğimiz sürece, çalışmalarımızın başarıya ulaşması mümkün değildir. Farklı bir anlayış, farklı bir bakış açısıyla sınıflardaki eğitim ve öğretime dokunacağız. Bunun başarısını çok gördük. Bu projeye çok önem veriyorum. Uşak’ta da başarılı olacağımıza inanıyorum. Eğitimcilerimiz bu projeye inanırsa aşamayacağımız hiçbir engel olmayacaktır.” 

Vali Ahmet Okur’un konuşmasının ardından Yenilikçi Lider Öğretmenler Proje Koordinatörü Selim Uçar, Projeyi Adana’nın Seyhan ilçesindeki uygulamasında görev alan koordinatörler Mehmet Duran Öznacar ve Ayşen Öznacar tarafından projenin tanıtım sunumu gerçekleştirildi. Toplantının sonunda Vali Ahmet Okur, Mehmet Duran Öznacar ve Ayşen Öznacar’a plaket takdim etti. 

 Yeniliki Lider retmenlerYeniliki Lider retmenlerYeniliki Lider retmenlerYeniliki Lider retmenlerYeniliki Lider retmenlerYeniliki Lider retmenlerYeniliki Lider retmenler

 

 

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.