UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uşak'taki Mesleki Ve Teknik Anadolu Liseleri fabrika gibi çalışıyor

Uşak'taki Mesleki Ve Teknik Anadolu Liseleri fabrika gibi çalışıyor

 

 

Salgınla mücadele sürecinde Uşak'taki Mesleki Ve Teknik Anadolu Liseleri fabrika gibi çalışıyor

Uşak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi ve Uşak Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, kimya teknolojisi alanında covid-19 pandemiyle mücadele sürecine üretimleriyle katkı sağlamaya devam ediyor.

İlimizde faaliyet gösteren Uşak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinde kurulan atölyelerde, el dezenfektanı,  yüzey dezenfektanı ve kolonya üretimi yapılmaya başlandı. Okul bünyesinde yeni kurulmakta olan kimya teknolojileri alanında günde 6 ton imalat yapabilecek seviyeye gelen atölye ve laboratuvarlarında yapılan üretim sonunda 23 Mart 2020 tarihinden bu yana yaklaşık 1 milyon TL ciro yapılarak ekonomiye katkı verildi. Üretim sürecine katılan öğrenci ve öğretmenlere de ekonomik fayda sağlandığı ve ARGE çalışmalarının da devam ettiği okullarda, bundan sonraki süreçte sabun ve yüzey parlatıcı gibi ürünlerin de geliştirilmesi için hazırlıklar yapılıyor.

Uşak Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinde de ilimizdeki meslek lisesi öğretmenlerinin gayret ve emekleriyle 13 Nisan 2020 tarihinden bugüne 180 bin adet cerrahi maske üretildi.

Okullarımız gösterdikleri performans nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan teşekkür belgeleriyle taltif edildi. Bu kapsamda, başarılı çalışmalardan dolayı, Uşak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Seçkin Şentürk ve Uşak Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Osman Ünal'a İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin tarafından takdim edildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin "Umarım bu salgın en kısa sürede sona erer. Ancak devam ettiği sürede mücadele etmek, bunun için gerekli araç gereçleri de yerli ve milli imkanlarla üretmek zorundayız. Salgın bitse de buranın üretim yapılan ve iş öğrenilen bir işletme gibi sürdürülmesi okulun kuruluş amacına hizmet etmesi açısından önemlidir. Temizlik ve maske gibi ürünleri okullarımızda üretebiliyor olmak, burada eğitim gören öğrencilerimiz için hem iş tecrübesi hem de bilgilerini kullandıkları çok önemli bir uygulama alanı olmuştur. Yaklaşık 9 aydır büyük bir özveri ile üretimine devam eden ve adeta bir fabrika gibi çalışan Uşak TOBB ve Uşak OSB Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi okul müdürlerimizi, üretimde görev alan tüm öğretmen ve öğrencilerimizi emeklerinden dolayı kutluyorum" dedi.

04-12-202004-12-202004-12-2020

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.