UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uşak'tan TÜBİTAK Proje Yarışmalarına katılan öğrencilerimiz iki alanda Türkiye finaline kaldı

Uşak'tan TÜBİTAK Proje Yarışmalarına katılan öğrencilerimiz iki alanda Türkiye finaline kaldı

Bu yıl 55'incisi Aydın ili Kuşadası ilçesinde düzenlenen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması İzmir Bölge Finali sonuçlandı.

Bölge finaline yapılan 1224 proje başvuru arasından ilk 101 proje arasına girerek 5 projeyle bölge finaline davet edilen Uşak Turhan Akçay Bilim Sanat Merkezi proje öğrencileri "Psikoloji" ve "Türk Dili ve Edebiyatı" olmak üzere iki alanda bölge birincisi oldular.

Psikoloji alanında, öğrencilerimiz Nisa Yüksel, Nisa GÜRAKAN ve Şeyma BİLGİLİ, Tarih Öğretmeni Caner YÜCE danışmanlığında, Türk Dili ve Edebiyatı Alanında, öğrencilerimiz Işık ATAK, Elif Sena KOŞAR ve Yağmur GÜNDÜZ ise Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Sinan ÇELİKER danışmanlığında TÜBİTAK 55. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması İzmir Bölge Finali'nde birincilik derecesini kazandılar.

Ödül töreni için Aydın Kuşadası'nda bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL, sonuçların açıklanmasının ardından dereceye giren öğrencilerimizi kutlayarak belgelerini takdim etti. TÜBİTAK'ın bu tür yarışmalarında gençlerimizin düşünmeye, gözlem yapmaya, meraklandırmaya ve merak ettiklerini araştırmaya teşvik ederek gelecekte karşılaşacakları problemlere çözümler üretebilen, çağın becerilerine sahip bireyler olarak yetişmelerinin hedeflendiğini vurgulayan İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Halil YÜCEL bölge finalinde öğrencilerimizin elde ettikleri başarılardan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL, "Öğrencilerimiz bugün bize büyük bir gurur yaşatmışlardır. Öncelikle derece yapan öğrencilerimizi ve onlara yarışmaya hazırlayan danışman öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Yarışma formatındaki bu etkinliklerin asıl amacı gençlerimizi bilimsel çalışma yapmaya motive etmektir. Bu süreçte ödüllerin en önemlisi ve değerlisi öğrenci ve danışman öğretmenlerimizin proje sürecindeki kazanımlarıdır. 1224 proje başvurusu arasında "Psikoloji" ve "Türk Dili ve Edebiyatı" olmak üzere iki alanda birinci olan öğrencilerin başarıları takdire şayandır. Öğrencilerimiz bu dereceleriyle Türkiye finaline katılmaya hak kazanmışlardır. İnanıyorum ki Türkiye finalinde de aynı başarıyı gösterecek, ilimizin gururu olarak bizlere daha büyük bir sevinç yaşatacaklardır." dedi.

07-03-202407-03-202407-03-202407-03-2024

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.