UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vala Gedik Özel Eğitim Okullarında Engelliler Haftası Etkinlikleri düzenlendi

Vala Gedik Özel Eğitim Okullarında Engelliler Haftası Etkinlikleri düzenlendi

İlimizde, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi. Valimiz Sayın Dr. Turan ERGÜN'ün teşrifleriyle gerçekleştirilen Vala Gedik Özel Eğitim İlkokulu ve Ortaokulu ile Vala Gedik Özel Eğitim Meslek Okulundaki programa; il protokolü, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL ve davetliler ile birlikte öğrencilerin aileleri de katıldı.

Okul bahçesinde düzenlenen etkinlik programında "10-16 Mayıs Engelliler Haftası"nın anlam ve önemiyle ilgili bir konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL, engelliliğin insanlığın ortak bir gerçeği olduğu, herkesin bir engelli adayı olduğu bu nedenle, engelli vatandaşlarımızın hayatlarını her alanda kolaylaştırmak, onlara eşit fırsatlar sunmak ve topluma aktif katılımlarını sağlamanın toplumsal bir görev olduğunu vurguladı.

Engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek için devletimiz ve kurumlarımız tarafından birçok çalışma yapıldığını belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL konuşmasına şöyle devam etti: "Uşak Vala Gedik Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürlüğü olarak biz de, engelli öğrencilerimizin eğitim ve öğretimlerine en iyi şekilde destek olmak, onları topluma kazandırmak ve onların potansiyellerini ortaya çıkarmalarını sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu bağlamda özel eğitim programları, mesleki beceri kursları, sosyal-kültürel faaliyetler ve spor etkinlikleri gibi birçok alanda çalışmalar yürütmekteyiz. Engelliler Haftası boyunca düzenleyeceğimiz çeşitli etkinliklerle de engelli vatandaşlarımızın farkındalığını artırmayı, toplumla kaynaşmalarını kolaylaştırmayı ve onlara olan saygıyı ve sevgiyi pekiştirmeyi amaçlıyoruz."

Başta engelli aileleri ve özel eğitim öğretmenleri olmak üzere engelli vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek ve hayatlarını kolaylaştırmak için çalışan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Halil YÜCEL, engellilerimiz sadece özel ihtiyaçları olan bireyler değil, aynı zamanda toplumumuzun değerli üyeleri olduğunu, onların potansiyellerini keşfetmek ve topluma kazandırmanın toplumun sorumluluğunda olduğunu belirtti.

İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Halil YÜCEL'in konuşmasının ardından Vala Gedik Özel Eğitim Okulu öğrencileri, hazırladıkları programı sahnelediler. Halk oyunları ve çeşitli gösterilerin sahnelendiği program, davetliler tarafından ilgiyle izlendi.

Valimiz Sayın Dr. Turan ERGÜN'ün hazırlanmasında ve sunumunda emeği geçenlere teşekkür ettiği program, hatıra fotoğrafının çekimiyle sona erdi.

15-05-202415-05-202415-05-202415-05-202415-05-202415-05-202415-05-202415-05-202415-05-202415-05-2024

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.