UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Funda Kocabıyık, çocuk trafik eğitim parkında incelemelerde bulundu

Vali Funda Kocabıyık, çocuk trafik eğitim parkında incelemelerde bulundu

Vali Funda Kocabıyık ilimizde yapımı tamamlanan çocuk trafik eğitim parkında incelemelerde bulundu.  Kalfa Korusu mevkiinde yapılan çocuk trafik eğitim parkını ziyareti sırasında eğitim gören çocuklarla bir araya gelen ve trafik kuralları hakkında sohbet eden Vali Funda Kocabıyık, öğrencilerin eğitim parkurundaki uygulamalı eğitimlerini ve teorik eğitimin verildiği sınıfı ziyaretinin ardından ilk yardım eğitimini izledi.

Ziyareti sırasında çocuk trafik eğitim parklarının kuruluş amacı hakkında bir açıklama yapan Vali Funda Kocabıyık, "Çocuklarımıza trafikte güvenli bir şekilde nasıl hareket etmeleri gerektiğiyle ilgili becerileri kazandırmak için hayata geçirilecek projeler, gelecekte hepimizin trafikte daha güvenle ve huzurla hareket etmesini sağlayacaktır. Bu amaçla hayata geçirdiğimiz çocuk trafik eğitim parkı ile geleceğin güvenli trafiğini bugünden inşa ediyoruz. Parkımızda trafik ve ilk yardım eğitiminin yanı sıra çocuklarımıza milli ve kültürel değerlerimizi kazandırmak için masal etkinlikleri de düzenliyoruz. Böylece çocuklarımızın hem eğlenmelerini hem de çok yönlü bir eğitim alarak trafik ve ilk yardım kurallarını daha iyi öğrenmelerini sağlıyoruz" dedi.

Çocuk trafik eğitim parklarında, ilk ve ortaöğretim öğrencilerine eğitim hayatı boyunca derslerde öğrendikleri teorik trafik bilgilerini uygulamaya dönüştürmelerini sağlamak, trafik kurallarına uygun davranışları benimsetip, küçük yaşlarda trafik kültürü kazandırarak trafik kazalarının en aza indirilmesi amaçlanıyor.

Çocuk Trafik Eğitim Parkını ziyareti sırasında Vali Funda Kocabıyık'a Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Vali Yardımcısı Muammer Balcı, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kılıç, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ertan Keleş, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, İl Sağlık Müdürü Dr. Sedat Kavas eşlik etti.

05-11-202105-11-202105-11-202105-11-202105-11-202105-11-202105-11-2021

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.