UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

X. Bu Benim Eserim İzmir Bölge Sergisi Sonuçlandı

X. Bu Benim Eserim İzmir Bölge Sergisi Sonuçlandı

 

2014‐2015 yılı   Ortaokul öğrencilerine yönelik X. MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ  BU BENİM ESERİM PROJE YARIŞMASI İzmir Bölge Sergisi 5-6 Mayıs tarihlerinde Tepe Kule sergi sarayında yapılmıştır. Yarışmaya İzmir, Aydın, Manisa, Muğla ve Uşak ilimizden başvuran projeler sırasıyla İl Çalışma Grupları, Bölge Çalışma Grubu, Bölge Bilim Kurulu tarafından değerlendirilerek 1684 projeden en iyi 60 proje İzmir Bölge Sergisinde sergilenmeye hak kazanmıştır.  Bölge sergisine İzmir ilinden 32, ilimizden  10 proje, Aydın ilinden 9, Manisa ilinden 5, Muğla ilinden 4 proje davet edilmiştir.  İzmir Bölge Sergisinde yapılan değerlendirme sonucunda ise Matematik ve Fen Bilimleri alanlarında en iyi ilk üç proje Ankara’da yapılacak olan Türkiye finalinde sergilenmek üzere seçilmiştir. İlimiz Bozkuş Ortaokulu’nun  “ Yaprakların Divergens Açıları ve Dönme Simetrisi” isimli projesi matematik alanında ilk üçe girmeyi başarmış ve  2-3 Haziran 2015’te Ankara’da yapılacak Türkiye Finalinde ilimizi temsil edecektir. Tüm okullarımızı tebrik eder,  Bozkuş Ortaokulumuz öğrencisi  Latife SARIÇOBAN, danışman öğretmeni Necati PEKER ve Gülşah Çağlar DEMİR´e  finallerde başarılar dileriz.  Proje sürecinde il merkezinde ve ilçelerde yapılan proje seminerlerini düzenleyen, proje konularında öğrenci ve öğretmenlerimize danışmanlık yapan Bu Benim Eserim İl Çalışma Grubu Üyelerimiz Yoldaş SANAR ve Zeki ÇAKIR’ a teşekkürlerimizi bildiririz. Ayrıca İzmir Bölge Sergisi açılış törenine katılan Şube Müdürlerimiz Murat CAN ve Hasan AYAR’a ,  kapanış ve ödül törenine katılan Milli Eğitim Müdür Yardımcımız İlhan HAYRAN ‘a öğretmen ve öğrencilerimizi onurlandırdıkları için teşekkür eder, İl Milli Eğitim Müdürümüz Bülent ŞAHİN’e de Bu Benim Eserim Proje yarışmasına desteklerinden dolayı teşekkürü borç biliriz.

Bu Benim Eserim İl Çalışma Grubu

bu benim eserim bu benim eserim bu benim eserim bu benim eserim bu benim eserim bu benim eserim bu benim eserim bu benim eserim bu benim eserim bu benim eserim bu benim eserim bu benim eserim bu benim eserim bu benim eserim

 

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.