UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yarıyıl Karne Töreni 23 Nisan Ortaokulu´nda Gerçekleştirildi

Yarıyıl Karne Töreni 23 Nisan Ortaokulu´nda Gerçekleştirildi


2014-2015 Eğitim öğretim yılı 1. yarıyılı dönem sonu karnelerinin verilmesiyle tamamlandı. Uşak il genelinde 292 okulda okul öncesi 4423, ilkokullarda 18652, ortaokullarda 19435 ve liselerde 17727 olmak üzere toplam 60237 öğrenci karne aldı.

Karne dağıtım töreni için Uşak Merkez 23 Nisan Ortaokulu’na eşi Selda Yavuz ile birlikte gelen Vali Seddar Yavuz öğrenciler tarafından sevgi gösterileriyle karşılandı. 

Öğrenci velileriyle de sohbet eden ve anne babaları çocuklarının başarısından dolayı tebrik eden Vali Seddar Yavuz “Başarı elbette takdir edilecek önemli bir göstergedir, ancak çeşitli nedenlerden dolayı istenilen düzeyde başarıya yakalayamamış çocuklarımıza da bir şans daha vermek, onların eksikliklerini öğretmenlerle okul idareleriyle işbirliği halinde gidermek durumundayız. Çocuklarımızın başarısıyla gurur duyuyorsak, başarısızlık durumunda kendimizde de hata aramak lazım. Çocuklar bizim geleceğimiz, büyük ve güçlü Türkiye’nin güvencesi. Onları en iyi şekilde bilgilerle donatmak, eğitim ve öğretim süreçlerinden en iyi şekilde faydalanmalarını sağlamak zorundayız” dedi.

Vali Seddar Yavuz Uşak ili genelinde eğitim öğretim için gerekli tüm altyapının olduğunu, derslik ve öğretmen sayılarında da istenilen düzeyde bulunulduğunu, kendi çocuklarının da devlet okullarında okuduğunu ifade ettiği açıklamasına şöyle devam etti: “Bilgiye sahip olan dünyaya hakim olur, bizler okul öncesinden yüksek öğrenime kadar her düzeyde çocuklarımıza, gençlerimize en iyi düzeyde eğitim vermeli, onların sorumlu fertler olmalarını, çok okuyup araştırmalarını, kendi ve ülkelerinin geleceği için çok çalışmalarını sağlamalıyız. İlimizde 2014-2015 eğitim öğretim yılının 1. yarısını tamamladık. Ailelerimiz yarıyıl tatilinde çocuklarıyla biraz daha fazla ilgilenmeli, sevgi ve şefkatle güzel bir iletişim kurmalılar. Her bir çocuğumuz bizim için büyük bir kıymettir, tüm öğrencilerimize iyi bir tatil diliyor, eğitim ve öğretim sürecinde görev alan tüm eğitim camiasına da teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Vali Yavuz, basın mensuplarına yaptığı açıklamanın ardından 23 Nisan Ortaokulu okulöncesi sınıfını, ardından ortaokul sınıflarını ziyaret ederek, öğrencilerin karnelerini dağıttı. Karne dağıtım töreni Vali Seddar Yavuz’un 23 Nisan Ortaokulu öğretmenleriyle yaptığı toplantının ardından sonra erdi. 

 

 

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.