UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni eğitim-öğretim yılı hazırlık çalışmaları değerlendirme toplantısı İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Şahin başkanlığında gerçekleştirdi.

Yeni eğitim-öğretim yılı hazırlık çalışmaları değerlendirme toplantısı İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Şahin başkanlığında gerçekleştirdi.

2021-2022 eğitim öğretim yılı öncesi hazırlık toplantısı, Uşak İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Şahin, Destek Hizmetleri Şube Müdürü Ömür Öz, merkez ilçe okul öncesi ve ilkokul müdürleriyle köy ilkokullarının müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Şahin toplantının açılışında yaptığı konuşmada 6 Eylül 2021 tarihinde eğitim öğretime başlanacağını, okul öncesi ve ilkokulların okula uyum süreci çerçevesinde bu tarihten bir hafta önce okullarda olacağını ifade etti.

İl Müdürü Şahin konuşmasına şöyle devam etti: "Okullarımız salgın sürecinde, sağlık açısından gerekli tüm önlemleri almış bir şekilde öğretmen ve öğrencilerini bekliyor. Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından salgına karşı alınacak tedbirler kapsamında okul girişlerinde bir temiz maske kutusu, atık maske kutusu ve dezenfektan aparatları standart hale getirildi. Bununla birlikte geçen yıl 'Okulum Temiz Belgesi' alan eğitim kurumlarımızda bu yıl titiz bir şekilde sürdürdüğümüz 'Okulum Temiz Belge Yenileme Programı' çalışmalarımız da tamamlanmak üzere. Okullarımızın temizliği önceliklerimizin en başındadır. Bu belgeler okullarımızın güvenirliliğine işaret etmektedir. Velilerimiz, öğrencilerimizi gönül rahatlığı ile okullarımıza gönderebilirler. Okullarımızı sağlık ve fiziki ortam açısından titiz bir şekilde hazırlamakla birlikte; eğitimde nitelik ve başarılarımızın yükseltilmesi adına insan odaklı projelerimizi daha da artıracağız. İlimizdeki tüm eğitim kurumlarında fırsat eşitliğini sağlayarak öğretmen ve öğrencilerimizin her zaman yanında olacağız."

Eğitimde kalite ve başarının tesadüf olmadığını ciddi bir koordinasyon gerektirdiğini vurgulayan İl Millî Eğitim Müdürü Şahin, "Salgın sürecinde koordinasyonun önemini bir kez daha gördük, okullarda veli ve öğrenci ile ilk temas noktası okul yöneticilerimizdir. Bu sürecin en iyi şekilde yürütülmesinden memnuniyet duyuyorum. Okullarımızın yeni eğitim öğretim yılına hazırlanması sürecinde, siz kıymetli okul yöneticilerimiz, öğretmen ve personelimize özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Şahin, hazırlıkların değerlendirildiği toplantının sonunda okul yöneticilerinin sorularını da cevaplayarak katılımlarından dolayı teşekkür etti.

19-08-202119-08-202119-08-202119-08-2021

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.