UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yenilikçi Lider Öğretmenler Projesi Toplantısı Gerçekleştirildi

Yenilikçi Lider Öğretmenler Projesi Toplantısı Gerçekleştirildi

 

Yenilikçi Lider Öğretmenler Projesi kapsamında düzenlenen proje içerik toplantısı öğretmenevinde gerçekleştirildi. Toplantıya Vali Ahmet Okur, Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, okul müdürleri ve projeye iştirak eden öğretmenler katıldı. 

Toplantıda konuşan Vali Ahmet Okur, projenin başarılı bir şekilde uygulanacağına ve amacına ulaşacağına inandığını belirterek; hedeflerinin Uşak´ta ki eğitim düzeyini daha kaliteli ve üst seviyelere çıkartmak olduğunu söyledi.

Öğretmenlik mesleğinin zor bir meslek olduğunu ifade eden Vali Ahmet Okur, "Öğretmenlik mesleğini nasıl daha güzel ve zevkli yapabiliriz, farklı bakış açıları ile nasıl daha zenginleştirebiliriz çabası içersindeyiz. Bu proje kapsamında ilk etapta zihinlerde tartışılan, kenara itilen öğretmenlik mesleğini tekrar merkeze oturtmaya çalışıyoruz. Esas mesleğimiz öğretmenlik, ailelerimizin en önemli sermayesi olan çocuklarını okullara yani öğretmenlere emanet ediyorlarsa, her öğretmenimizin belli bir sorumluluğu ortaya çıkmaktadır. Biz çocuklarımıza asgari ölçüde okuldan almaları gereken her türlü eğitim ve öğretimi vermek zorundayız. Bu asgari ölçüyü öğretmenler belirler. Bizler hem kendi çocuklarımızı hem de diğer öğretmen arkadaşlarımızın çocukları dahil dershaneye gitmeden ya da diğer eğitim kurumlarından destek almadan başarılı olamaz diye bakıyorsak, burada büyük bir sıkıntı var demektir. Velilerin tercihlerine saygı duyuyorum, zira çocuklarına yönelik beklentileri ve gelecek hayalleri çok farklı. Ancak çocuklarımızı okullara severek ve özleyerek gelmelerini sağlamalıyız" dedi. 

Projenin başarıya ulaşacağından ümitli olduğunu ifade eden Vali Okur, "Projenin sonunda inanıyorum ki Uşak´ta çok güzel bir eğitim modeli ve uygulama ortaya çıkacak. Uşak´ta her okulun bir okul kültürü olmasını istiyorum. Okullarımızın farklı tarzları olan ve velilerin okulları seçerken tercih edebileceği, kendilerine has kültürlerinin oluşmasını istiyorum. Bunu hem okul idaresi hem de öğretmenler birlikte sağlayacak. Bunun için her türlü desteğe hazırız. İlimizde ki iyi ve kaliteli olan eğitim seviyesini daha da yukarılara çıkartacağımıza eminim" dedi.

Toplantıda ayrıca Gelişim Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Müzeyyen Sevtap Aytuğ ´Etkili İletişim´ konusunda sunum yaptı. Sunumun ardından Doç. Dr. Müzeyyen Sevtap Aytuğ´a, Vali Ahmet Okur teşekkür plaketi takdim etti. 

21-12-201521-12-201521-12-201521-12-201521-12-201521-12-201521-12-2015

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.