UŞAK İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yönetici Gelişim Programı Aralık-Ocak ayları dönem toplantısında yöneticiliğin etik ilkeleri ele alındı

Yönetici Gelişim Programı Aralık-Ocak ayları dönem toplantısında yöneticiliğin etik ilkeleri ele alındı

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan Yönetici Gelişim Programı (YÖGEP)  Aralık-Ocak ayları dönem toplantısı gerçekleştirildi.

Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Din Öğretimi Şube Müdürü Ahmet Aydın, İmam Hatip Ortaokulları ve Anadolu İmam Hatip Lisesi yöneticileri katıldı.

Toplantıda Okul Müdürü Ahmet Arı tarafından YÖGEP kapsamında "Yöneticiliğin etik ilkeleri ve mesleğin itibarı, etkili yöneticilerin temel özellikleri" konulu sunumda; yöneticinin, hizmet alanlara ve maiyetindeki kişilere karşı olgun davranışlar göstermesi, yol ve yön gösterici olması gerektiği vurgulandı. Okul müdürlerinden sergilemeleri beklenen başlıca yönetsel özellikler arasında liderlik, etkili iletişim, personel geliştirme ve işi kolaylaştırma, motivasyon sağlama, ilgi, anlayış ve bilgi paylaşma gibi niteliklerin bulunması gerektiğinin vurgulandığı sunumda yöneticinin, çevresinde ve idaresinde bulunan takım arkadaşlarına güven vermesi, mesleğin itibarını yükseltmekle ilgili çaba göstermesi hususuna da değinildi.

Cumhuriyet Mahallesi İbrahim Tahtakılıç Caddesi No 45/1 64200 / UŞAK - 0 276 280 64 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.